Lechia trzecia w halowym turnieju Energa Football Cup w Słupsku

Występujący w młodzieżowym składzie zespół Lechii Gdańsk zajął 3. miejsce w halowym turnieju Energa Football Cup. Zwyciężył zespół Graham Sierakowice.
Lechia zaczęła turniej od zwycięstwa z Gryfem Słupsk 1:0, a zwycięską bramkę zdobył Łukasz Kopka. W kolejnym meczu niespodziewanie pokonała 3:2 naszpikowany gwiazdami zespół Fabryki Futbolu (w jej barwach grał m.in. piłkarz biało-zielonych Bartłomiej Pawłowski). Gole dla gdańszczan zdobyli Andrzej Kaszuba (dwie) oraz Paweł Czychowski. Na zakończenia rozgrywek grupowych gdańszczanie zmierzyli się z prowadzoną przez Tomasza Kafarskiego Flotą Świnoujście. Mimo porażki 3:4 (gole Kaszuba, Karol Zieliński i Dawid Karczewski) Lechia awansowała do półfinału. Zespół prowadzony w tym turnieju przez Macieja Kalkowskiego wywalczył tyle samo punktów co Fabryka Futbolu oraz Flota, ale w małej tabelce zajął 2. miejsce (za Fabryką Futbolu).

W półfinale biało-zieloni zmierzyli się z zespołem Piekarski Team. W normalnym czasie było 2:2, jednak w serii rzutów karnych lepsza okazała się drużyna Mariusza Piekarskiego i to ona awansowała do finału.

O 3. miejscu zadecydowała seria rzutów karnych, w której Lechia zmierzyła się z Fabryką Futbolu. Gdańszczanie wygrali 2:1, a decydującego karnego nie wykorzystał... Pawłowski, który tym samym zapewnił biało-zielonym miejsce na podium. Pomimo tego pudła Pawłowski wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

W finale zwycięzca turnieju eliminacyjnego Graham Sierakowice pokonał Piekarski Team 3:1.

Skład Lechii:Patryk Sobczak (bramkarz), Andrzej Kaszuba, Bernard Powszuk, Filip Bobowski, Łukasz Kopka, Paweł Czychowski, Jacek Jadanowski, Karol Zieliński, Dawid Karczewski, Mateusz Gołębiewski, Mateusz Goerke.

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?