Ciekawi rywale Lechii podczas zgrupowania w Turcji

Podczas pierwszego zimowego zgrupowania w Turcji (9-20 stycznia), piłkarze Lechii zmierzą się z niemieckim Chemnitzer FC, prowadzonym przez słynnego Roberto Carlosa tureckim Akhisar Belediyspor oraz rosyjskim Anży Machaczkała.
Pierwszym rywalem podopiecznych Jerzego Brzęczka (11 stycznia) będzie niemiecki Chemnitzer FC, zespół występujący na poziomie III ligi.

Następnie formę zawodników Lechii sprawdzi turecki Akhisar Belediyespor (15 stycznia). To zespół występujący w ekstraklasie (obecnie zajmuje 11. miejsce), którego trenerem ostatnio został słynny Brazylijczyk Roberto Carlos. Z kolei w kadrze drużyny znajdują się znani z polskich boisk Burundyjczyk Saidi Ntibazonkiza (były piłkarz Cracovii) oraz Brazylijczyk Bruno Mezenga (kiedyś w Legii Warszawa). Są również tak cenieni, acz już nieco podstarzali zawodnicy, jak Grek Theofanis Gekkas czy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Zokora.

Ostatnim sparingpartnerem Lechii będzie rosyjski Anży Machaczkała (19 stycznia). To aktualny lider 1. dywizji (II poziom rozgrywkowy w Rosji). Jeszcze niedawno klub należał do finansowej czołówki w Rosji, a do zespołu sprowadzani byli zawodnicy o bardzo znanych nazwiskach - m.in. wspomniany Roberto Carlos, Samuel Eto'o czy Lassana Diarra. Szkoleniowcem przez jakiś czas był słynny Holender Guus Hiddink. W 2013 r. zespół zajął 3. miejsce w rosyjskiej ekstraklasie i był finalistą krajowego pucharu. Obecnie strategia klubu zmieniła się i po degradacji z ekstraklasy w poprzednim sezonie oraz pozbyciu się wysoko opłacanych gwiazd drużyna walczy o powrót do elity w swoim kraju.

BURKINA FASO, GABON, PERU I INNE. SPRAWDŹ JAK MULTIKULTUROWA JEST POLSKA LIGA