Sport.pl

Ricardo Moniz kandydatem na selekcjonera reprezentacji Indonezji

Były trener Lechii Gdańsk Ricardo Moniz jest według indonezyjskich mediów poważnym kandydatem od objęcia funkcji selekcjonera tamtejszej reprezentacji. Holender ostatnio pracował w TSV 1860 Monachium.
Moniz w Lechii pracował bardzo krótko, od końca marca do początku czerwca ubiegłego roku. Poprowadził zespół do czwartego miejsca na koniec sezonu 2013/2014 - najlepszego od 56 lat. Kilka dni po zakończeniu rozgrywek niespodziewanie zrezygnował z funkcji szkoleniowca biało-zielonych i przeniósł się do klubu 2. Bundesligi TSV 1860 Monachium.

Tam również nie zagrzał długo miejsca. Został zwolniony po siedmiu kolejkach, kiedy jego zespół zajmował w tabeli 13. miejsce. Przez moment, kiedy Lechia pożegnała Joaquima Machado, pojawił się nawet temat jego powrotu do Lechii, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Teraz Moniz jest kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Indonezji. Tamtejsze media zwracają uwagę nie tylko na jego kompetencje i duże doświadczenie, ale również fakt, że jego matka urodziła się w stolicy Indonezji, Dżakarcie.

Zainteresowanie pracą w Indonezji wyraża również sam Moniz, który jest zresztą prawdziwym piłkarskim obieżyświatem. Jako trener oprócz Holandii, Niemiec i Polski był zatrudniony także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Szwajcarii, Anglii, Austrii, Węgrzech, a jako pracownik Red Bulla także w USA oraz Afryce.

KARUZELA TRENERSKA W LECHII - DZIEWIĘCIU SZKOLENIOWCÓW W TRZY LATA, PIĘCIU W CIĄGU ROKU!


Więcej o: