W Lechii bez rewolucji przed wylotem do Turcji

Biało-zieloni na swój pierwszy obóz przygotowawczy, który odbędzie się w Turcji, wyjadą z dwoma nowymi piłkarzami - Jakubem Wawrzyniakiem i Litwinem Donatasem Kazlauskasem. Do drużyny może dojechać także Grzegorz Wojtkowiak.
- Chcemy, aby Jerzy Brzęczek miał odpowiedni komfort pracy, a zawodnicy mogli nowemu szkoleniowcowi pokazać, czy spełniają jego oczekiwania i nadają się do gry w naszym zespole - słyszymy w klubie. Biało-zieloni do Turcji wylatują w piątek na 12-dniowy obóz. Tam rozegrają trzy mecze sparingowe - z niemieckim Chemnitzer FC, prowadzonym przez słynnego Roberto Carlosa tureckim Akhisar Belediyspor oraz rosyjskim Anży Machaczkała.

Do Turcji poleci Dariusz Trela, który będzie miał ostatnią szansę, aby udowodnić trenerowi, że warto dać mu szansę gry w pierwszym składzie. Po obozie przygotowawczym podjęta zostanie decyzja, czy bramkarz w Lechii zostanie, czy z drużyny odejdzie. Klub Treli zostawia sporą autonomię w podjęciu decyzji. Jeśli zawodnik będzie chciał podjąć walkę o pierwszy skład, będzie mógł z takiej opcji skorzystać. Gdy postanowi odejść, a klub otrzyma odpowiednią ofertę, bramkarz będzie mógł przejść do innego zespołu - w formie wypożyczenia lub transferu definitywnego.

Z drużyną trenować będą już nowo kupieni zawodnicy - Jakub Wawrzyniak oraz Donatas Kazlauskas. Istnieje możliwość, że do zespołu dojedzie jeszcze Grzegorz Wojtkowiak, który jest zdecydowany na przejście do gdańskiej drużyny. Innych ruchów w tym czasie w Lechii raczej nie przewidują, chyba że w Turcji pojawią się zawodnicy testowani. O udział w zgrupowaniu walczy też Japończyk Tsubasa Nishi. Jeśli nie przekona do siebie trenerów, zostanie oddany na wypożyczenie.

BURKINA FASO, GABON, PERU I INNE. SPRAWDŹ JAK MULTIKULTUROWA JEST POLSKA LIGA