Tiago Valente odejdzie z Lechii

Jerzy Brzęczek wybrał 26 piłkarzy, którzy pojadą do Turcji na obóz przygotowawczy przed nowym sezonem. W samolocie zabrakło miejsca dla obrońcy Tiago Valente, który otrzymał od Lechii zgodę na poszukiwanie nowego klubu.
Lechia Gdańsk po zakontraktowaniu w poprzednim okienku transferowym wielu młodych i utalentowanych piłkarzy zimą chce nieco wyważyć talent z doświadczeniem. Włodarze klubu planują skupić się na budowie obrony, która jesienią mocno szwankowała. Mateusz Możdżeń, dla którego prawa obrona nie jest wymarzoną pozycją, w środku coraz lepiej grający, ale wciąż niedoświadczony Rafał Janicki, na stoperze Tiago Valente, który choć jest blisko trzydziestki (29 lat), nie wprowadzał spokoju w defensywie, oraz na lewej stronie Nikola Leković z zagubioną formą z poprzedniego sezonu. Zimą Lechia zakupiła już Jakuba Wawrzyniaka, który rywalizować będzie z Serbem na lewej obronie, na prawą stronę przyjdzie niedługo Grzegorz Wojtkowiak, a parę stoperów tworzyć będą Rafał Janicki i nowy obrońca. W drużynie zabraknie miejsca dla Tiago Valente, który nie znalazł uznania w oczach trenera Brzęczka. Szkoleniowiec zdecydował, że Portugalczyk nie poleci z zespołem na obóz przygotowawczy do Turcji (wylot 9 stycznia).

- Tiago Valente otrzymał od nas zgodę na poszukiwanie sobie nowego klubu. Chcemy być wobec niego fair i nie będziemy robić mu problemu - mówi trojmiasto.sport.pl prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara.

Valente do Lechii przyszedł latem z FC Paços de Ferreira. W pierwszych siedmiu kolejkach grał przez pełne 90 minut, później na trzy mecze stracił miejsce w składzie. Podobna sytuacja nastąpiła po 13. kolejce, kiedy to jedynie przez kłopoty kadrowe na boisko powrócił dopiero w grudniu na mecz z Lechem Poznań.

ZWOLNIONY Z LECHII MAREK SZUTOWICZ: ZA MACHADO ZOSTAŁO DUŻO SPIEPRZONE
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,17225029,Tiago_Valente_odejdzie_z_Lechii.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Tiago Valente odejdzie z Lechii","datePublished":"2015-01-08T12:51:00Z","dateModified":"2015-01-08T13:00:02Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Jerzy Brzęczek wybrał 26 piłkarzy, którzy pojadą do Turcji na obóz przygotowawczy przed nowym sezonem. W samolocie zabrakło miejsca dla obrońcy Tiago Valente, który otrzymał od Lechii zgodę na poszukiwanie nowego klubu.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Kacper Suchecki","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Tiago Valente odejdzie z Lechii","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/39/15/10/z16865081V,Byly-pilkarz-Lechii-Tiago-Valente.jpg","name":"Były piłkarz Lechii Tiago Valente ","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/2b/15/10/z16865067V,Lechia---Slask-1-4--Tiago-Valente.jpg","name":"Lechia - Śląsk 1:4. Tiago Valente","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/4e/74/fe/z16675918V,Lechia-Gdansk---Pogon-Szczecin-0-1--Tiago-Valente.jpg","name":"Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1. Tiago Valente","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/9f/71/fc/z16544159V,Trening-Lechii-Gdansk--Henrique-Miranda-i-Tiago-Va.jpg","name":"Trening Lechii Gdańsk. Henrique Miranda i Tiago Valente","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/86/71/fc/z16544134V,Trening-Lechii-Gdansk--Tiago-Valente.jpg","name":"Trening Lechii Gdańsk. Tiago Valente","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}