Startują szkolne mistrzostwa Lechii Gdańsk

W poniedziałek 12 stycznia rozpoczyna się zaplanowany na sześć najbliższych miesięcy program Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015. Uczniowie klas I-IV ze wszystkich szkół podstawowych w Gdańsku zostali zaproszeni przez Lechię do sprawdzenia się na licencjonowanym torze Speed4.
Zajęcia prowadzone w szkołach urozmaicać będą lekcje wf., zabawią dzieci, dając im szansę na poznanie swojej sprawności, zapewnią dodatkowe korzyści w postaci przekazania ważnych zasad zdrowego trybu życia, będą w końcu okazją do zdobycia wielu nagród.

Speed4 to specjalny tor z zainstalowanymi fotokomórkami, którego pokonanie przez dziecko kończy się wydrukiem czterech pomiarów czasu. Jest on atrakcyjną formą ruchu dla dzieci, które rywalizują na nim indywidualnie, ale walczą o wyniki całych klas. Żeby pokonać tor w dobrym czasie, trzeba być zwinnym i szybkim. Żeby takim być, trzeba dobrze się odżywiać i pamiętać o codziennym zdrowym ruchu.

- Przystąpiliśmy do programu Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk, widząc w nim szansę na coś naprawdę ważnego. Monitorowanie sprawności fizycznej dzieci, prowadzone w formie atrakcyjnej dla nich zabawy ruchowej, stanowi swego rodzaju narzędzie służące promocji zdrowego (aktywnego fizycznie) stylu życia wśród dużej grupy odbiorców - mówi dr Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka w Gdańsku.

- Kiedy poznaliśmy możliwości Speed4, postanowiliśmy zrobić program, który będziemy chcieli kontynuować również w następnych latach, zachęcając najmłodszych do zdrowego ruchu - mówi Agnieszka Weissgerber, PR i CSR Manager w Lechii. - Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka pomógł nam w wypracowaniu optymalnego podejścia do projektu. Wyniki dzieci będą rejestrowane i archiwizowane, nagrody za udział w zawodach pozyskane od sponsorów związanych ze sportem, przez co najmłodsi będą zachęcani do aktywnego spędzania czasu wolnego i ciągłego trenowania swojej formy. Ofertę skierowaliśmy do wszystkich szkół podstawowych w Gdańsku, w ten sposób otwierając projekt dla ponad 15 tysięcy dzieci.

W realizacji programu skutecznie pomaga wydział rozwoju społecznego Urzędu Miasta Gdańsk. WRS zachęca dyrektorów szkół do przystąpienia do Mistrzostw i dania dzieciom szansy na dobrą i pożyteczną zabawę.

- Przeprowadzaliśmy zawody Speed4 już w paru miastach w Polsce, w tym oczywiście w stolicy, jednak to dopiero w Gdańsku spotkaliśmy się z tak kompleksowym podejściem realizowanym przy współpracy tylu podmiotów - mówi Janusz Nycz, przedstawiciel firmy Proton Relations, do której należy tor i która przeprowadzać będzie zawody w szkołach.

Do realizacji programu Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015 udało się pozyskać wielu cennych sponsorów. Przystąpili do programu: Miasto Gdańsk, Grupa LOTOS, ETL Group, PGE ARENA Gdańsk i kilkanaście innych podmiotów, które oferują dzieciom nie tylko nagrody, ale również cenne bonusy na swoje usługi i artykuły. A są to m.in.: Decathlon Kartuska, EduRobot.pl, Centrum Tańca Gabi, My Gym, Fitness Spójnia, U7, Akademia Artystyczna, Fjord Nansen, Coco Restauracja, Bokaro, Fun Arena.

Patronaty medialne nad projektem objęli: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Magazyn Together Rodzinna Strona Trójmiasta, portal Miasto Dzieci.pl.

Pierwszą szkołą, która przystąpi do Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015, będzie SP4. Prowadzenie zawodów w dziewięciu placówkach wyznaczonych w pierwszej grupie eliminacyjnej (dzielnice Orunia, Śródmieście i Chełm) potrwa do 23 stycznia, a już w sobotę 24 stycznia ponad 240 dzieci weźmie udział w pierwszym Półfinale Mistrzostw zorganizowanym na pięknej PGE Arenie. Przeprowadzenie wszystkich eliminacji w szkołach, kończących się sześcioma półfinałami i Wielkim Finałem, potrwa do czerwca.