Dwóch byłych piłkarzy Lechii zagra w Pucharze Narodów Afryki

Dwóch byłych piłkarzy Lechii Gdańsk - Abdou Razack Traore (Burkina Faso) oraz Christopher Oualembo (Demokratyczna Republika Kongo) - zagra w rozpoczynającym się w sobotę turnieju o Puchar Narodów Afryki. Odbędzie się on w Gwinei Równikowej i potrwa do 8 lutego.
Dla Traore (był w Lechii przez 2,5 sezonu, odszedł w grudniu 2012 roku), który obecnie jest piłkarzem tureckiego zespołu Karademir Karabukspor, występ w Pucharze Narodów Afryki to nie pierwszyzna. Był w składzie swojego zespołu m.in. dwa lata temu podczas turnieju w Republice Południowej Afryki. Burkina Faso wywalczyła wówczas srebrny medal, który poszedł także na konto Lechii. Co prawda Traore nie był już piłkarzem biało-zielonych w trakcie trwania turnieju (tuż przed jego rozpoczęciem podpisał kontrakt z Gaziantepsporem), ale z formalnego, a także logicznego punktu widzenia wywalczył medal jako zawodnik Lechii (wytłumaczenie TUTAJ).

Teraz znów znalazł się w 23-osobowej kadrze powołanej przez belgijskiego trenera Paula Puta. Obok niego znalazł się również inny piłkarz doskonale znany z polskich boisk Prejuce Nakoulma (ex-Górnik Zabrze, obecnie turecki Mersim Idnan Yurdu). Traore dostał numer 21, natomiast Nakoulma 22. Rywalami Burkina Faso w grupie będą Gabon (17 stycznia, godz. 20), Gwinea Równikowa (21 stycznia, godz. 17) oraz Kongo (25 stycznia, godz. 19).

Z kolei dla Oualembo, który piłkarzem Lechii był od października 2012 do czerwca 2014 roku, będzie to pierwszy występ w PNA. Obecnie reprezentuje on barwy Academiki Coimbra, gdzie dopiero niedawno zaczął grać w podstawowym składzie zespołu. Nie przeszkodziło to jednak trenerowi Florentowi Ibenge umieścić go w kadrze na turniej w Gwinei Równikowej, a Oualembo grać będzie z nr. 4. W pierwszej fazie imprezy Demokratyczna Republika Kongo zmierzy się z Zambią (18 stycznia, godz. 17), Republiką Zielonego Przylądka (22 stycznia, godz. 20) oraz Tunezją (26 stycznia, godz. 19). Do dalszej fazy z każdej z grup awansują po dwa najlepsze zespoły.

Turniej transmitowany będzie w stacjach Eurosport oraz Eurosport 2, które pokażą "na żywo" wszystkie mecze.

JAK ONI PIĘKNIE PODAJĄ! TOP 11 ASYST PIŁKARZY LECHII W EKSTRAKLASIE