Pawłowski zostanie w Polsce. Bytovia chce bramkarza Udinese

W mediach pojawiały się informacje o tym, że były bramkarz Lechii Gdańsk, obecnie piłkarz Udinese Wojciech Pawłowski, miałby zostać wypożyczony do Piasta Gliwice. Sam zawodnik nic o tej sprawie nie wiedział. Teraz wszystko wskazuje na to, że bramkarz zostanie wypożyczony do I-ligowej Bytovii.
21-letni Pawłowski, choć jest młody, to wielu spisało go już na straty. Po bardzo dobrym sezonie 2011/2012 w Lechii Gdańsk bramkarz z nadzieją przechodził do włoskiego Udinese. Dzięki transferowi młodego talentu biało-zieloni mieli rozegrać mecz sparingowy z nową drużyną Pawłowskiego (do spotkania jednak nie doszło). Ostatecznie Polak kariery w Udinese nie zrobił ani w Latinie Calcio, do której został wypożyczony. Pawłowski wrócił do Polski, aby występować w Śląsku Wrocław. Nie był to jednak udany powrót, bo bramkarz wystąpił jedynie w trzech oficjalnych meczach. Klub postanowił zakończyć dalszą współpracę. Teraz zawodnikiem podobno interesował się Piast Gliwice, który chciałby bramkarza wypożyczyć z Udinese. Wszystko wskazuje jednak na to, że 21-latek trafi do Bytovii. O zainteresowaniu Pawłowskim poinformował menedżer bytowskiego klubu Rafał Gierszewski.

- Mamy za sobą dopięte negocjacje z zawodnikiem i menedżerem. Musimy jeszcze dopiąć formalności z Udinese - mówi Gierszewski na łamach oficjalnej strony bytowskiego klubu. - Z powodu kontuzji bramkarza Mateusza Oszmańca poszukiwaliśmy zawodnika na tę pozycję. Wojciech Pawłowski zostanie wypożyczony do końca sezonu - dodaje.

Wcześniej z Bytovią związany był inny były bramkarz Lechii Sebastian Małkowski. Ten jednak z klubem rozstał się w nie najlepszej atmosferze. Jak podał klub z Bytowa, powodem rozwiązania umowy było to, iż Małkowski, kiedy stawił się na treningu, był pod wpływem alkoholu (więcej TUTAJ).

PAWEŁ PĘCZAK: W LECHII BRAKUJE GOŚCIA, KTÓRY ZŁAPAŁBY ZESPÓŁ ZA JAJA