Pierwsza bramka Donatasa Kazlauskasa dla Lechii: To zawsze ważne, gdy przychodzi się do nowego klubu

W meczu sparingowym Lechii Gdańsk z Anży Machaczkała swoją pierwszą bramkę w barwach biało-zielonych strzelił Donatas Kazlauskas. - Cieszę się z tej bramki, bo to zawsze ważne, gdy przychodzi się do nowego klubu - przyznał litewski skrzydłowy gdańskiej drużyny.
Kazlauskas do Lechii trafił na początku stycznia. 21-letni reprezentant Litwy został wykupiony z Atlantasu Kłajpeda i podpisał z biało-zielonymi kontrakt, który ma obowiązywać do końca czerwca 2018 roku.

Kazlauskas wraz z Lechią wziął udział w obozie przygotowawczym w Turcji (zgrupowanie dobiega końca we wtorek 20 stycznia) i zagrał w trzech sparingach gdańszczan - z Chemnitzer FC, Akhisar Belediyespor i Anży (za każdym razem w pierwszym składzie). W meczu z tym ostatnim rywalem Litwinowi udało się trafić do siatki, otwierając wynik spotkania.

- Cieszę się z tej bramki, bo to zawsze ważne, gdy przychodzi się do nowego klubu. W pierwszej połowie przeciwnik postawił nam trudne warunki i mecz był wyrównany. Zostałem w drużynie przyjęty bardzo dobrze, wszyscy są bardzo pomocni. Teraz po zdobyciu pierwszego gola powinno być jeszcze lepiej. Ciężko pracowaliśmy tu w Turcji, czuję się coraz lepiej i mam nadzieję na coraz lepszą grę - przyznał Kazlauskas w rozmowie z lechia.pl.

Skrót meczu Lechii z Anży (bramka Kazlauskasa od 0:30)