Sport.pl

Szamotulski wspiera Pawłowskiego: "Jesteś jeszcze klakier. Masz te kocie ruchy"

Po nieudanej przygodzie we Włoszech i później w Śląsku Wrocław Wojciech Pawłowski wraca na Pomorze. Młody bramkarz otrzymał szansę od I-ligowej Bytovii Bytów, którą prowadzi obecnie Paweł Janas. Na Twitterze piłkarza wspiera Grzegorz Szamotulski.
Szamotulskiego przedstawiać nikomu nie trzeba. Były bramkarz m.in. Legii Warszawa, zawodnik z charakterem, piłkarz z ciętą ripostą i niewyparzonym językiem. Teraz "Szamo" postanowił wesprzeć na Twitterze młodszego kolegę po fachu, który również znany jest z kontrowersyjnych zachowań i wypowiedzi poza boiskiem. Przypomnijmy, że Wojciech Pawłowski, odchodząc z Lechii Gdańsk do Udinese zasłynął z wyśmiewania polskiej ekstraklasy, do której, zapewniał, że już nie powróci. Były golkiper biało-zielonych popularny stał się również dzięki udzielonemu po włosku wywiadowi w telewizji.21-letni Pawłowski, choć jest młody, to wielu spisało go już na straty. Po bardzo dobrym sezonie 2011/2012 w Lechii Gdańsk bramkarz z nadzieją przechodził do włoskiego Udinese. Dzięki transferowi młodego talentu biało-zieloni mieli rozegrać mecz sparingowy z nową drużyną Pawłowskiego (do spotkania jednak nie doszło). Ostatecznie Polak kariery w Udinese nie zrobił ani w Latinie Calcio, do której został wypożyczony. Pawłowski wrócił do Polski, aby występować w Śląsku Wrocław. Nie był to jednak udany powrót, bo bramkarz wystąpił jedynie w trzech oficjalnych meczach. Klub postanowił zakończyć dalszą współpracę. Teraz zawodnikiem podobno interesował się Piast Gliwice, który chciałby bramkarza wypożyczyć z Udinese. Pawłowski ostatecznie trafił do bytowskiej Drutex Bytovii.

Teraz mądrzejszy o kolejne doświadczenia bardziej docenia otrzymaną szansę i wierzy, że tym razem karta się odwróci i znów będzie mógł wrócić do formy sprzed kilku lat.

Do powyższego wpisu na Twitterze odniósł się wspomniany na początku Grzegorz Szamotulski, który za powrót młodego bramkarza trzyma mocno zaciśnięte kciuki.

"Dasz radę. Wierzę w Ciebie. Jesteś jeszcze klakier. Masz te kocie ruchy!!!" - napisał w odpowiedzi "Szamo". To był tylko początek dłuższej wymiany uprzejmości:

Pawłowski: "Mam, nie powiem, że nie mam! Też w siebie wierzę tak jak kiedyś w ciebie! W końcu - Bad decisions make good stories" - stwierdzenie na końcu odnosi się do jednego z powiedzeń Szamotulskiego, które m.in. były bramkarz Legii prezentuje na koszulce na okładce książki ze swoimi wspomnieniami "Szamo".

Poniżej prezentujemy dalszą dyskusję:BURKINA FASO, GABON, PERU I INNE. SPRAWDŹ JAK MULTIKULTUROWA JEST POLSKA LIGA


Jak oceniasz przyjście do Lechii Sebastiana Mili?
Więcej o: