Sport.pl

Piłkarz Lechii wypożyczony do niemieckiego czwartoligowca

Paweł Czychowski to jedyny uczestnik pierwszego zimowego zgrupowania Lechii Gdańsk, który nie znalazł się w kadrze na drugi obóz w Hiszpanii (25 stycznia - 3 lutego). 21-letni napastnik zostanie wypożyczony do niemieckiej Viktorii Koeln, grającej w Regionallidze (czwarty poziom rozgrywek).
Viktoria to klub, z którym mocne związki ma właściciel Lechii Franz-Josef Wernze. Cały czas jest on zaangażowany w jego działalność, także finansowo, a niemieckie media przedstawiają go jako mecenasa lub patrona klubu z Kolonii. W lipcu ubiegłego roku Lechia zagrała nawet z Viktorią towarzyskie spotkanie będące elementem obchodów 110-lecia klubu, a także uroczystego otwarcia sezonu oraz oddania do użytku centrum szkolenia młodzieży w Kolonii. Zakończyło się ono kompromitacją biało-zielonych, którzy przegrali z czwartoligowcem aż 1:4. Po tym meczu na piłkarzy Lechii posypały się kary finansowe, oszczędzono tylko bramkarza Mateusza Bąka.

Teraz w Viktorii grać będzie 21-letni Czychowski. Wychowanek KS Olivia w rundzie jesiennej obecnego sezonu grał przede wszystkim w zespole trzecioligowych rezerw, dla których strzelił 12 bramek. Jego dobrą postawę docenił Jerzy Brzęczek i po objęciu funkcji trenera Lechii włączył Czychowskiego do kadry pierwszego zespołu. A w ostatnim meczu 2014 r. - z Lechem Poznań - umożliwił mu nawet debiut w ekstraklasie. Młody napastnik wszedł na ostatni kwadrans, zmieniając Bartłomieja Pawłowskiego.

Teraz wobec dużej konkurencji w ataku Lechii Czychowski zostanie wypożyczony do końca sezonu do Viktorii. Zespół z Kolonii po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli Regionalligi (grupa West) czwarte miejsce, ze stratą sześciu punktów do prowadzącego Rot Weiss Essen oraz drugiej w tabeli Alemannii Aachen. W kadrze Viktorii jest aż siedmiu napastników, ale gole strzelał tylko jeden z nich - Jerome Assauer (pięć w 13 meczach). Czychowski ma więc szansę na regularne występy.

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?


Więcej o:
Komentarze (2)
Piłkarz Lechii wypożyczony do niemieckiego czwartoligowca
Zaloguj się
  • sojowa

    Oceniono 1 raz -1

    Jak zmoczy łóżko to tez poświęci mu redaktor artykuł? Wierszyki leci, ale bzdury i to na głównej wyborczej... Pudelek

  • sojowa

    Oceniono 1 raz -1

    Jak z oczu łóżko to tez poświęci mu redaktor artykuł? Wierszyki leci, ale bzdury i to na głównej wyborczej... Pudelek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX