Rośnie kolonia byłych piłkarzy Lechii w Bytovii. Dołączył Paweł Buzała

Powiększa się grono byłych piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy swoją karierę kontynuują w I-ligowej Drutex-Bytovii. Do i tak sporej już kolonii byłych lechistów w drużynie beniaminka I ligi dołączył były napastnik biało-zielonych Paweł Buzała, który został wypożyczony z Górnika Łęczna.
Buzała piłkarzem Lechii był w swojej karierze dwukrotnie. Najpierw w latach 2006-2010, kiedy trafił do Gdańska z Lecha Poznań i wraz z Lechią wywalczył w 2008 roku awans do ekstraklasy. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2010/2011 odszedł z Lechii do GKS Bełchatów w ramach rozliczenia transferu Kamila Poźniaka, który z Bełchatowa przeniósł się nad morze.

W Bełchatowie Buzała spędził dwa lata, po czym na początku 2013 roku wrócił do Lechii, w której wytrwał do końca sezonu 2013/2014. W obecnych rozgrywkach w rundzie jesiennej 29-letni napastnik był piłkarzem Górnika Łęczna. W zespole Jurija Szatałowa grał jednak mało (siedem meczów w sezonie, bez bramek), dlatego zdecydował się odejść do Bytovii.

W beniaminku I ligi Buzała dołączy do "kolonii" byłych piłkarzy Lechii, którzy bronią barw Bytovii. W kadrze zespołu są bowiem bramkarz Wojciech Pawłowski, obrońcy Krzysztof Bąk i Karol Piątek, a także pomocnicy Marko Bajić i Kacper Łazaj. Także lwia część sztabu szkoleniowego Bytovii w przeszłości była związana z gdańskim klubem. Trenerem zespołu z Bytowa jest Paweł Janas, trenerem bramkarzy Dariusz Gładyś, a za przygotowanie fizyczne piłkarzy odpowiada Marek Szutowicz.

WAWRZYNIAK, WOJTKOWIAK I MILA NIE SĄ PIERWSI. REPREZENTANCI POLSKI W LECHII