Wymiana bramkarzy z udziałem Lechii. Trela do Bełchatowa, Budziłek do Gdańska

Wielka wymiana bramkarzy w ekstraklasie. Jeden z rezerwowych bramkarzy Legii Warszawa Łukasz Budziłek ma trafić do Lechii na miejsce wypożyczonego do GKS Bełchatów Dariusza Treli. A wszystko spina transfer Arkadiusza Malarza z Bełchatowa do Legii.
Budziłek w marcu skończy 24 lata. Jest wychowankiem GKS Bełchatów, w barwach którego rozegrał trzy mecze w ekstraklasie. W połowie sezonu 2012/13 trafił do GKS Katowice, gdzie zyskał renomę jednego z najlepszych bramkarzy I ligi. Przed obecnymi rozgrywkami pozyskała go Legia, gdzie Budziłek miał walczyć z Konradem Jałochą o miejsce bramkarza nr 2 za plecami Dusana Kuciaka.

Jednak już po kilku miesiącach warszawski klub uznał, że potrzebuje dla Słowaka innego, bardziej doświadczonego zmiennika. Wybór padł na 34-letniego Arkadiusza Malarza z GKS. Negocjacje między klubami trwały długo, ostatecznie transakcję udało się dopiąć. W tym momencie dla Budziłka nie było w Legii miejsca (jesienią rozegrał tylko siedem meczów w III-ligowych rezerwach), a na jego pozyskanie zdecydowała się Lechia, wypożyczając z kolei do Bełchatowa Dariusza Trelę. Bramkarz pozyskany przed sezonem z Piasta Gliwice nie mógł odnaleźć się w Gdańsku, dlatego do formy spróbuje dojść w GKS.

Bramkarską roszadę w Lechii, choć bez wchodzenia w szczegóły, potwierdził trener Jerzy Brzęczek. - Nie chcę nic komentować dopóki nie ma oficjalnych decyzji. Darek Trela w ostatnim czasie doszedł do wniosku, że chciałby spędzić trochę czasu w innym miejscu, dlatego zdecydowaliśmy się na te ruchy - skwitował szkoleniowiec biało-zielonych.

Budziłek, który ma kosztować Lechię ok. 500 tys. zł, o miejsce w bramce będzie rywalizować przede wszystkim z Mateuszem Bąkiem, choć pola z pewnością nie odda też Damian Podleśny.

LISTA PRZEBOJÓW POMECZOWYCH KONFERENCJI. ALE UBAW! [WIDEO]