Lechia chciała bramkarza Lecha. W Poznaniu nieusatysfakcjonowani

Sporo zarzutów padało zimą pod adresem bramkarzy Lechii Gdańsk. Z tego to też powodu włodarze biało-zielonych postanowili rozejrzeć się na rynku za nowym golkiperem. Złożono nawet ofertę za bramkarza Lecha Poznań Macieja Gostomskiego.
Lechia nie przestaje królować na polskim rynku transferowym. Po pozyskaniu Sebastiana Mili (zobacz, jak wyglądał debiut Mili w Lechii - WIDEO), Grzegorza Wojtkowiaka czy Jakuba Wawrzyniaka biało-zieloni przymierzają się do m.in. Kuby Koseckiego z Legii Warszawa. Wcześniej rozważano także pozyskanie Semira Stilicia z Wisły Kraków.

Jednak to bramka musi być koniecznie obsadzona, bo z Lechii na wypożyczenie do GKS Bełchatów odszedł Dariusz Trela. Blisko przejścia do Gdańska był słowacki talent Dobrivoj Rusov, który ostatecznie trafił do Piasta Gliwice, Lechia składała także dwie oferty za Gostomskiego z Lecha Poznań. Jednak, jak podaje Przegląd Sportowy, włodarze klubu z Wielkopolski nie byli usatysfakcjonowani kwotą proponowaną przez gdańszczan.

W tej sytuacji Lechia dalej rozglądała się za bramkarzem. Padło na golkipera Legii Łuaksza Budziłka, który w czwartek przechodzi testy medyczne w Gdańsku.

Jeśli chodzi o Gostomskiego, to tym bramkarzem Lechia interesowała się dużo wcześniej, jeszcze przed przejściem tego zawodnika do Lecha Poznań. Wtedy zawodnik Bytovii przyjechał na testy, jednak nie zyskał uznania w oczach trenera Michała Probierza.Wtedy zawodnik Bytovii przyjechał na testy, jednak nie zyskał uznania w oczach trenera Michała Probierza.

- Wkurza mnie ta sytuacja, gdy w Gdańsku gadają, że Lechia ze mnie zrezygnowała. Prawda jest taka, że to ja z niej zrezygnowałem. Sam ją odstrzeliłem. Nie chciałem tam być i wolałem przyjść do Lecha, to normalne - mówił przed rokiem Gostomski w rozmowie ze Sport.pl. - W Lechii chciał mnie trener Kaczmarek, ale Michał Probierz miał swoją wizję i może bym u niego grał, a może nie.

MILA I MASŁOWSKI NIE SĄ PIERWSI. HITOWE TRANSFERY POMIĘDZY POLSKIMI KLUBAMI


Źródło: Przegląd Sportowy