Sport.pl

W lipcu Lechia rozegra mecze towarzyskie z atrakcyjnymi rywalami

Z okazji obchodzonego w 2015 roku 70-lecia powstania Lechii Gdańsk klub szykuje sporo atrakcji dla swoich kibiców. W lipcu biało-zieloni rozegrają kilka meczów towarzyskich.
W wakacyjnej przerwie w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk zorganizuje mini turniej towarzyski. Oprócz biało-zielonych do udziału zaproszone zostaną dwa zespoły. Wszystkie drużyny rozegrają mecze na zasadzie każdy z każdym.

- To prawda. Szykujemy taką atrakcję dla naszych kibiców - przyznał w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk. - Z okazji 70-lecia planujemy sporo specjalnych wydarzeń. Oprócz wcześniej wymienionego turnieju jeszcze w lipcu rozegramy mecz z ciekawym zagranicznym rywalem.

Prezes Lechii nie chce póki co zdradzać z kim zagrają biało-zieloni.

- Mogę tylko powiedzieć, że kibice będą zadowoleni - dodał z uśmiechem Mandziara.

Lechia nie ma do tej pory szczęścia do meczów towarzyskich. Przez lata co jakiś czas pojawiały się informacje o znanych klubach, które miały przyjechać do Gdańska. Biało-zieloni zagrać mieli m.in. z Juventusem, Udinese, Benfiką czy też niemieckim HSV. Z różnych powodów do tych meczów ostatecznie nie doszło. W 2013 roku rozegrano natomiast Super Mecz, w którym na PGE Arenie zmierzyła się Lechia ze słynną Barceloną z Messim i Neymarem w składzie (2:2). Zobacz galerię zdjęć z tego meczu TUTAJ.

BIENIUK, ŻEWŁAKOW... KIEDYŚ PODPORY SWOICH KLUBÓW, TERAZ W INNYCH ROLACH


Więcej o: