Grupa Lotos sponsorem głównym piłkarskiej reprezentacji Polski!

To o czym mówiło się od kilku miesięcy, oficjalnie stało się faktem. Grupa Lotos zostanie sponsorem głównym reprezentacji Polski piłkarzy nożnych. Stosowna umowa między koncernem paliwowym, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej zostanie podpisana we wtorek na specjalnej konferencji prasowej.
Informacje o możliwym mariażu Grupy Lotos z PZPN pojawiły się już pod koniec zeszłego roku. W piątek ukazał się oficjalny komunikat w tej sprawie. Wkrótce logo Lotosu pojawi się na koszulkach reprezentacji Polski. Niewiadomo jednak ile pieniędzy z tego tytułu trafi na konto związku ani też na jak długo zostanie podpisana umowa.

- Szczegóły umowy zostaną podane we wtorek podczas oficjalnej uroczystości - poinformował nas Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. Konferencja rozpocznie się o godz. 14 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wielki koncern paliwowy z siedzibą w Gdańsku to strategiczny sponsor piłkarzy Lechii. Grupa Lotos wspiera także koszykarzy Trefla Sopot, siatkarzy Lotosu Trefla, Roberta Kubicę czy Polski Związek Narciarski. Z tytułu umowy sponsorskiej pomiędzy Lechią, a Lotosem na konto gdańskiego klubu wpływa kwota rzędu 10 milionów złotych. Jednak lwia część z tego przeznaczona jest na młodzież i sztandarowy projekt "Biało-zielona przyszłość z Lotosem".

Co dla Lechii oznacza wejściu Lotosu w struktury PZPN? Przypomnijmy, że umowa Lotosu z Lechią obowiązuje do końca przyszłego sezonu (30 czerwca 2016 roku). Z naszych informacji wynika, że w grudniu tego roku obie strony przystąpią do rozmów na temat dalszej współpracy.

Rzecznik Grupy Lotos Marcin Zachowicz nie chciał komentować ani współpracy z PZPN ani z Lechią Gdańsk. - Ze wszystkimi komentarzami musimy poczekać do wtorku - usłyszeliśmy.

MILA I MASŁOWSKI NIE SĄ PIERWSI. HITOWE TRANSFERY POMIĘDZY POLSKIMI KLUBAMI