Sport.pl

Piłkarze Lechii w spocie promującym Dzień Żołnierzy Wyklętych [WIDEO]

W spocie promującym przypadający na 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystąpiło czterech piłkarzy Lechii Gdańsk: Sebastian Mila, Piotr Wiśniewski, Mateusz Bąk oraz Marcin Pietrowski.
W spocie przygotowanym przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej wystąpili również m.in. trójmiejscy bokserzy, a także pracownik IPN dr Karol Nawrocki, na co dzień kibic Lechii, m.in. współautor książki "Lechia - Juventus. Więcej niż mecz".

Osoby występujące w klipie opowiadają o tym, jaką inspiracją są dla nich czyny Żołnierzy Wyklętych. Występują w nim w koszulkach ze zdjęciami Danuty Siedzikówny "Inki" oraz Feliksa Selmanowicza "Zagończyka", zamordowanych w 1946 r. w gdańskim więzieniu przy ul. Kurkowej.

Piłkarze Lechii, którzy za udział w spocie nie pobrali żadnych honorariów, mówią w nim: Uważam, że świat należy do odważnych, a oni tacy właśnie byli (Mila), odważni, zdeterminowani, niezłomni (Pietrowski), walczyli o wolność, z której możemy dzisiaj korzystać (Wiśniewski), dlatego nie powinni zostać zapomnieni, prawdziwi herosi (Bąk).

Spot promujący Dzień Pamięci Żołnierzy WyklętychWięcej o:
Komentarze (3)
Piłkarze Lechii w spocie promującym Dzień Żołnierzy Wyklętych [WIDEO]
Zaloguj się
 • titoortizufc

  Oceniono 4 razy 4

  Super klip :)
  Lechia to duma banda antykomuna!

 • arabstrap

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo ładnie, ale pamiętajcie o jednej rzeczy: uczczenie pamięci tych Ludzi nie może wpisywać się w żaden kontekst bieżący, w żaden kontekst polityczny. Musi być tylko akcją ZA, nigdy PRZECIW (komuś). Dlatego, że ci bohaterowie walczyli o wolną Polskę, a takową mamy - niezależnie od tego czy obecna władza się komuś podoba czy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX