Sport.pl

Lechia lubi grać w Szczecinie. Na wyjeździe nie przegrała z Pogonią od 24 lat

W piątkowy wieczór piłkarze Lechii Gdańsk po raz 41. w swojej historii zmierzą się z Pogonią Szczecin. W ostatnich latach piłkarze biało-zielonych w Szczecinie nie przegrywali.
Bilans dotychczasowych meczów Lechii z Pogonią jest bardzo wyrównany. W poprzednich 40 konfrontacjach 14 razy wygrywali gdańszczanie, a w 15 meczach górą byli piłkarze Pogoni. W 11 przypadkach spotkania kończyły się remisami. Bilans bramkowy jest korzystniejszy dla Lechii i wynosi 42:38.

Odkąd piłkarze Pogoni awansowali do ekstraklasy w 2012 roku, Lechia w Szczecinie grała trzy mecze i w żadnym z nich nie przegrała. W 2012 roku drużyna prowadzona przez Bogusława Kaczmarka zwyciężyła 2:0 po golach Abdou Razacka Traore i Łukasza Surmy, zaś w 2013 zremisowała 1:1 po golu Piotra Grzelczaka. Gdańszczanie byli w tym meczu bardzo blisko wygranej, ale w drugiej części meczu nie wykorzystali rzutu karnego, a już w doliczonym czasie gry pozwolili na zdobycie wyrównującej bramki Takafumiemu Akahoshiemu. Co nie udało się w 2013 roku, udało się z kolei w 2014 w spotkaniu obu zespołów w fazie finałowej sezonu w grupie mistrzowskiej. Pod wodzą Ricardo Moniza Lechia wygrała w Szczecinie ponownie 2:0, a zwycięskie bramki dla biało-zielonych strzelili Maciej Makuszewski i Zaur Sadajew.

Także we wcześniejszych latach piłkarze Lechii dobrze radzili sobie w wyjazdowych starciach z Pogonią. W 1997 roku w II lidze wygrali 1:0 po trafieniu Dawida Banaczka, zaś w 1995 jako Lechia/Olimpia w ekstraklasie wygrali również 1:0 po bramce Sławomira Suchomskiego. Ostatni raz w Szczecinie Lechia przegrała w 1991 roku. Pogoń pokonała wówczas gdański zespół 1:0, a gola na wagę wygranej Portowców zdobył Dariusz Adamczuk.

Więcej o historii meczów Lechii z Pogonią na lechia.pl

MILA I MASŁOWSKI NIE SĄ PIERWSI. HITOWE TRANSFERY POMIĘDZY POLSKIMI KLUBAMI


Więcej o: