Były trener Lechii nie zwalnia tempa w Portugalii. Zobacz nieznane oblicze Joaquima Machado [WIDEO]

Wciąż świetnie spisuje się w II lidze portugalskiej zespół prowadzony przez byłego trenera Lechii Joaquima Machado. CD Tondela zajmuje drugie miejsce w tabeli i jest na dobrej drodze do awansu do ekstraklasy.
Machado został trenerem Lechii przed obecnym sezonem, ale prowadził zespół zaledwie przez trzy miesiące. Portugalczyk nie poradził sobie z ułożeniem zespołu po bezprecedensowej rewolucji kadrowej (przyszło 20 zawodników, odeszło 19). Został zwolniony po 9. kolejce - po porażce z Pogonią Szczecin 0:1 - chociaż jego bilans nie był w tym momencie najgorszy: trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Jednak drużyna pod jego wodzą grała słabo, zarzucano mu m.in. złe przygotowanie do sezonu oraz brak charyzmy i kontaktu z zawodnikami.

Już kilkanaście dni po wyjeździe z Gdańska Machado objął pogrążony w kryzysie zespół CD Tondela, który wówczas zajmował 12. miejsce w tabeli portugalskiej II ligi. Od momentu jego przyjścia zespół zaczął regularnie punktować i piąć się w tabeli. W pewnym momencie Tondela była niepokonana przez dwanaście spotkań i po 27. kolejce została nawet liderem rozgrywek. Obecnie, po 36 kolejkach (z 46), zespół zajmuje drugie miejsce z zaledwie punktem straty do prowadzącego Chaves. Z kolei nad trzecią w tabeli ekipą Benfiki II (do ekstraklasy awansują dwie pierwsze drużyny) ma trzy punkty przewagi.

W ostatniej kolejce Tondela pokonała Santa Clarę 2:1, a w sumie pod wodzą Machado w 26 meczach odniosła 13 zwycięstw, 10 razy remisowała i poniosła tylko trzy porażki. Bilans trzeba przyznać imponujący. Po wspomnianym meczu z Santa Clara były trener Lechii pokazał nieznane w Gdańsku oblicze, co można zobaczyć w filmiku poniżej (od 6:29).

Skrót meczu Tondela - Santa ClaraKARUZELA TRENERSKA W LECHII - DZIEWIĘCIU SZKOLENIOWCÓW W 3 LATA, PIĘCIU W CIĄGU ROKU!