Sport.pl

Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk poprowadzi angielskiego trzecioligowca.

Ricardo Moniz, który pod koniec sezonu 2013/2014 był trenerem Lechii Gdańsk, został zatrudniony przez angielskie Notts County. Holender podjął się zadania utrzymania drużyny ?Srok? w League One, czyli angielskiej trzeciej lidze.
Moniz pracę w Lechii rozpoczął pod koniec marca ubiegłego roku, zajmując miejsce zwolnionego Michała Probierza. Pod wodzą Holendra, który wcześniej pracował m.in. w Tottenhamie, Hamburger SV, Red Bull Salzburg czy Ferencvarosie, Lechia zakończyła poprzednie rozgrywki ekstraklasy na czwartym miejscu - najlepszym w historii gdańskiego klubu od ponad 50 lat.

Po zakończeniu sezonu Moniz niespodziewanie postanowił odejść z Lechii, swoją decyzję tłumacząc względami rodzinnymi. Jednak tuż po rezygnacji z posady trenerskiej w Gdańsku zaakceptował ofertę TSV 1860 Monachium, występującego w niemieckiej drugiej Bundeslidze. Tam wytrwał do 24 września 2014 roku, kiedy po słabym początku sezonu w wykonaniu monachijczyków został zwolniony.

Po odejściu z TSV spekulowano, że Moniz mógłby wrócić do Gdańska jako następca zwolnionego Joaquima Machado, ale ostatecznie do powrotu Holendra do Lechii nie doszło. Moniz nie objął również reprezentacji narodowej Indonezji, choć był wymieniany jako jeden z kandydatów do tej funkcji.

Ostatecznie Moniz po długich negocjacjach zdecydował się przystać na propozycję z Notts County i podpisał z klubem trzyletni kontrakt. Jego pierwszym zadaniem będzie utrzymanie zespołu w League One. Obecnie drużyna "Srok" zajmuje 22. miejsce w tabeli (trzecie od końca) i ma punkt straty do bezpiecznego miejsca nad strefą spadkową. Do końca sezonu nowa drużyna Moniza rozegra jeszcze sześć spotkań.

TO CI SAMI PIŁKARZE CO WCZEŚNIEJ? KOGO ODMIENIŁ RICARDO MONIZ?


Więcej o: