Ogromne zainteresowanie meczem Lechia - Legia. Rekord pewny, prawdopodobny komplet!

Sobotni mecz Lechii Gdańsk z Legią Warszawa obejrzą prawdziwe tłumy i na pewno pobity zostanie rekord frekwencji na meczu ligowym na PGE Arenie, który wynosi 34 444. Mało tego, spotkanie prawdopodobnie zobaczy z trybun komplet 36 tys. kibiców!
Lechia w poprzednim tygodniu rozpoczęła wielką akcję marketingową pod hasłem #BijemyRekordFrekwencji. Celem jest pobicie rekordu frekwencji na PGE Arenie na meczu ligowym. Utrzymuje się on już ponad trzy lata, od inauguracji obiektu w sierpniu 2011 roku, kiedy Lechia podejmowała Cracovię. Wówczas na trybunach nowiutkiego stadionu zasiadło dokładnie 34 444 widzów.

Aby zachęcić kibiców do przyjścia na mecz Lechia - Legia, gdański klub przygotował szereg promocji. Najważniejsza oferta jest niezwykła: jeśli na trybunach PGE Areny zasiądzie minimum 34 445 widzów, wszystkim fanom obecnym na spotkaniu z Legią przysługiwać będzie darmowa wejściówka na kolejny mecz biało-zielonych na swoim stadionie - 26 kwietnia z Górnikiem Łęczna.

Akcja przyniosła świetne efekty, do chwili obecnej (sobota, godz. 10) nabywców znalazło już ponad 33 tys. biletów, więc niemal na pewno rekord zostanie pobity. Mało tego, wielce prawdopodobne, że spotkanie obejrzy komplet 36 tys. widzów! Co prawda pojemność PGE Areny to ponad 43 tys., ale część miejsc jest wyłączona ze sprzedaży, ze względu na konieczność utworzenia tzw. strefy buforowej oddzielającej kibiców Legii od reszty widzów.

Kibice staną się aktywnymi uczestnikami widowiska nie tylko poprzez doping, który z pewnością będzie rewelacyjny, ale również udział w prezentacji gigantycznej kartoniady. Dzięki temu cały stadion zamieni się w wielkie biało-zielone morze barw! W związku z tym warto przyjść na stadion odpowiednio wcześniej, aby nie przegapić tego niesamowitego widoku. Kartoniada planowana jest w okolicach pierwszego gwizdka sędziego.

Sobotni mecz Lechia - Legia rozpocznie się o godz. 15.30.

Komunikat organizacyjny

Zachęcamy do zapoznania się z ważnymi informacjami dotyczącymi organizacji ruchu i dojazdu na stadion w dniu 11 kwietnia.

SZYBCIEJ - LEPIEJ!

Klub apeluje przede wszystkim do kibiców, aby w związku z ogromnym zainteresowaniem meczem nie odkładali decyzji o przyjeździe na stadion na ostatnią chwilę. Jak zawsze bramy stadionu będą otwarte już na dwie godziny przed spotkaniem, a organizatorzy przygotowali dla fanów wiele atrakcji, które zajmą wszystkich kibiców już po wejściu na obiekt.

Najważniejszą z nich, bo zależną od czasu dostania się na swoją trybunę, będzie przygotowywana dla kibiców kartoniada. Ostateczny jej plan jest ciągle okryty tajemnicą, ale z pewnością powodzenie tej spektakularnej oprawy meczowej zależne jest od obecności wszystkich kibiców na stadionie. Oprawa ma być odsłonięta na krótko przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Tramwaje linii 10 będą funkcjonować według obowiązujących w sobotę rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej. Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno przed, jak i po meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

Przypominamy również, że kibice będą mogli dojechać bezpłatnie na stadion kolejkami SKM. Szczegóły kursowania pociągów można znaleźć tutaj: http://www.lechia.pl/news,5725-nie-stoj-w-korkach-przyjedz-na-mecz-kolejka-skm.html

Na ten mecz Lechia zapewniła sobie więcej niż zwykle składów SKM, w związku z czym transport tą drogą będzie z pewnością najwygodniejszy i najszybszy!

PARKOWANIE SAMOCHODÓW I AUTOKARÓW

Dla samochodów osobowych przygotowanych będzie 1100 miejsc na płatnym (10 zł) parkingu P4 przy stadionie. Po zapełnieniu się tego parkingu kibice będą kierowani na ul. Droga Zielona, gdzie auta będzie można zostawiać na prawym pasie, obu kierunków od ul. Uczniowskiej do ul. Hallera

Dodatkowo na ul. Marynarki Polskiej na prawym pasie w każdym kierunku na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Uczniowskiej zostanie utworzony tymczasowy parking dla autokarów fanklubów Lechii Gdańsk oraz zorganizowanych grup dzieci.

Grupy dzieci udające się na mecz autokarami prosimy o uzupełnienie nazwy miejscowości i wydrukowanie załączonej kartki w formacie A4, którą należy umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą autokaru po wjechaniu do Gdańska. Autokary kierowane będą na strefę parkowania zlokalizowaną wzdłuż ulicy Marynarki Polskiej przez policję.

Dodatkowe miejsca parkingowe podyktowane są odbywającymi się równolegle trzema imprezami na terenie Amber Expo. Miejsca parkingowe na ul. Droga Zielona i Marynarki Polskiej będą oznakowane.

KIBICE NIEPEŁNOSPRAWNI

Dla osób niepełnosprawnych wyjątkowo udostępniony będzie parking P1 przy PGE ARENIE Gdańsk. Zazwyczaj osoby niepełnosprawne miały możliwość parkowania na parkingu P5 od strony ul. Marynarki Polskiej. W związku z tym osoby niepełnosprawne będą wpuszczane na parking P1 od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk i torów kolejowych. Prawo do wjazdu na ten parking będą miały osoby niepełnosprawne posiadające ważną kartę parkingową zgodną z załączonym wzorem.

WEJŚCIE NA TEREN STADIONU

Kibice wybierający się na mecz będą wpuszczani na teren stadionu od godz. 13.30 ciągami komunikacyjnymi od ulic Uczniowskiej, Marynarki Polskiej i Żaglowej.

Ulica Stara Uczniowska będzie zablokowana dla samochodów w chwili opuszczenia przez kibiców stadionu i przejścia mostem czerwonym. Zablokowanie ulicy na czas przejścia fanów będzie zależało od sytuacji i ilości kibiców na moście.

NAJPIERW W LECHII, POTEM W LEGII... ALBO ODWROTNIE, CZYLI BLISKIE ZWIĄZKI GDAŃSKO-WARSZAWSKIE


Więcej o: