Bartosz Frankowski arbitrem meczu Lechii z Legią

Bartosz Frankowski został wyznaczony jako arbiter sobotniego spotkania Lechii Gdańsk z Legią Warszawa na PGE Arenie. Dla sędziego z Torunia będzie to trzeci mecz z udziałem gdańskiej drużyny i aż dziesiąty Legii.
Frankowski był arbitrem spotkania pierwszej kolejki ekstraklasy, w której biało-zieloni zremisowali z Jagiellonią Białystok 2:2. Później sędzia z Torunia przyjechał na PGE Arenę na mecz 13. kolejki, która dla gdańszczan okazała się bardzo pechowa. Lechia przegrała bowiem u siebie ze Śląskiem Wrocław aż 1:4.

Frankowski znacznie częściej prowadził spotkania z udziałem Legii. Zaczął od przegranego przez stołeczną drużynę meczu z Zawiszą Bydgoszcz o Superpuchar Polski. Kolejne osiem spotkań to mecze ekstraklasy - trzy z nich Legia wygrała (3:0 z Jagiellonią Białystok, 3:0 z GKS Bełchatów i 3:1 ze Śląskiem Wrocław - wszystkie mecze legioniści rozgrywali na wyjeździe), trzy zremisowała (1:1 z Górnikiem Zabrze, 2:2 z Lechem Poznań i 0:0 z Koroną Kielce), a także dwa przegrała (1:3 z Piastem Gliwice i 1:3 z Górnikiem Łęczna).

W sumie w obecnym sezonie Frankowski był sędzią w 26 meczach (24 w ekstraklasie, jeden mecz o Superpuchar Polski i jeden w II lidze). Pokazał w nich 117 żółtych i osiem czerwonych kartek. Podyktował dwa rzuty karne.

NAJWIĘKSZE SĘDZIOWSKIE POMYŁKI NA NIEKORZYŚĆ LECHII [WIDEO]