Lechia zagra na PGE Arenie z Arką? Gdański klub nie potwierdza

6 września Pomorski Związek Piłki Nożnej ma w planach zorganizowanie towarzyskiego spotkania Lechii Gdańsk z Arką Gdynia na PGE Arenie. Mecz trójmiejskich drużyn miałby uświetnić obchody 70. rocznicy powstania związku. Gdański klub nie potwierdza jednak tych informacji.
O możliwych towarzyskich derbach Trójmiasta poinformował prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski. - Liczymy, że będziemy świadkami prawdziwego piłkarskiego święta. Bo choć mecz będzie miał charakter towarzyski, to przecież rywalizacja biało-zielonych z żółto-niebieskimi zawsze nosi znamiona prestiżu - powiedział Michalski w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Gdański klub nie potwierdza jednak, że 6 września zagra na swoim stadionie z Arką. Wystosował w związku z tym specjalny komunikat. Oto jego treść:

"Lechia Gdańsk SA potwierdza, że otrzymała od Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zaproszenie do udziału w obchodach 70-lecia działalności Związku. Klub wyraził chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu, jednak wciąż trwają rozmowy nad szczegółami organizacji obchodów oraz nad ewentualnym przeciwnikiem Lechii Gdańsk w planowanym na PGE Arenie meczu towarzyskim".

Weterani wciąż w cenie. Ława, Saganowski, Głowacki, Sobolewski, Zieńczuk i inni