Sport.pl

Lechia ma nową maskotkę. Biały lew na PGE Arenie [WIDEO]

Małe białe lwiątko zostało nową maskotką Lechii i odwiedziło PGE Arenę. Zwierzak, któremu nadano imię Lechio, wziął udział w kręceniu klipu wspierającego akcję ochrony białych lwów, które są zagrożone wyginięciem.
W trakcie meczów Lechii maskotką zespołu jest pluszowy rudy lew. Teraz ten lew "na niby" zyskał kolegę - prawdziwe białe lwiątko, które odwiedziło PGE Arenę. Oczywiście Lechio nie zostanie w Gdańsku na stałe, został tylko na jeden dzień wypożyczony od hodowcy z Czech, aby wziąć udział w klipie promującym akcję ochrony zagrożonych wyginięciem białych lwów. Lechia chce się włączyć do tej inicjatywy, prawdopodobnie poprzez wsparcie jednej z fundacji zajmujących się tym zagadnieniem.

- Lechia planuje przekazać każdą złotówkę z biletów na mecze rundy finałowej na PGE Arenie na wybraną fundację. Trwają rozmowy z National Geographic, który prowadzi zakrojoną na cały świat akcję wspierania dużych kotów, w tym właśnie lwów. Chcemy w tym pomóc, oddając część przychodu z biletów właśnie na pomoc lwom, które są symbolem i miasta, i klubu, a także naszych kibiców - mówi Agnieszka Weissgerber, dyrektor ds. komunikacji, promocji i CSR w Lechii Gdańsk.

A to, że Lechio od razu poczuł się na PGE Arenie jak ryba w wodzie, widać na poniższym filmiku. Kto wie, może jeszcze kiedyś odwiedzi gdański stadion?

Lew Lechio na PGE Arenie

Pogoda trochę rozczarowała? Za mało słońca na pełen uśmiech? Może trochę pomożemy... :)Mały Lechio odwiedził wczoraj większego przyjaciela. Był krótko, ale bawił się dobrze, a więcej szczegółów dotyczących jego wizyty już wkrótce. :)

Posted by Lechia Gdańsk on 10 maja 2015


Zdjęcie DLGD05: Lechia Gdańsk - koszulka polo Adidas Zdjęcie Lechia Gdańsk - Szalik 22737 Zdjęcie RLGD10: Lechia Gdańsk - koszulka Adidas
DLGD05: Lechia Gdańsk - kos... Lechia Gdańsk - Szalik 22737 RLGD10: Lechia Gdańsk - kos...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (5)
Lechia ma nową maskotkę. Biały lew na PGE Arenie [WIDEO]
Zaloguj się
  • vito3

    Oceniono 5 razy -3

    i to jest wydarzenie sportowe,gratulacje,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX