Sport.pl

Były gwiazdor Lechii strzelił gola w Japonii. Niezwykły rzut wolny! [WIDEO]

Były piłkarz Lechii Daisuke Matsui strzelił gola dla zespołu Jubilo Iwata w wygranym 2:1 spotkaniu japońskiej II ligi z Mito Hollyhock. Jednak prawdziwie zadziwienie wywołał sposób, w jaki jego koledzy wykonali rzut wolny, który przyniósł zwycięską bramkę. Coś takiego wymyślić mogli tylko Japończycy!
Matsui spędził w Lechii zaledwie kilka miesięcy - w rundzie jesiennej sezonu 2013/14 rozegrał 16 meczów i zdobył cztery gole. I choć apogeum formy dawno miał już za sobą - trafił do Gdańska w wieku 32 lat - zdążył udowodnić, jak nietuzinkowym jest zawodnikiem. Szczególnie imponowały jego niesamowite umiejętności techniczne oraz rzadko spotykana w polskiej lidze wizja gry. Wystarczy przypomnieć chociażby tę akcję z Pawłem Buzałą:Po pół roku gry w Lechii Matsui, głównie z powodów rodzinnych (jego żona była w zaawansowanej ciąży) postanowił wrócić do ojczyzny. Został zawodnikiem II-ligowego Jubilo Iwata i w sezonie 2014 (w Japonii gra się systemem wiosna- jesień) rozegrał 37 meczów, strzelając sześć goli. W obecnym sezonie Matsui jest raczej rezerwowym (w 13 kolejkach zagrał sześć razy, w tym dwukrotnie w wyjściowym składzie), ale ma już zdobyte dwie bramki. Tę drugą strzelił w spotkaniu z Mito Hollyhock. Do przerwy jego zespół przegrywał na własnym stadionie 0:1. Były piłkarz Lechii pojawił się na boisku w 57. minucie i już kilkadziesiąt sekund później płaskim strzałem z pola karnego wyrównał na 1:1.

Jednak prawdziwym hitem był gol na 2:1. Jubilo wykonywało rzut wolny z odległości ok. 20 metrów. Jakież było zaskoczenie, kiedy tuż przed jego wykonaniem dwóch piłkarzy Jubilo... klęknęło przed murem ustawionym przez piłkarzy gości. Za chwilę Koto Ueda pięknym uderzeniem pod poprzeczkę kompletnie zaskoczył zdezorientowanych rywali. Przyznać trzeba, że pomysł na wykonanie rzutu wolnego wyjątkowy, co ważne przyniósł on zamierzony efekt.

Warto dodać, że zespół z Iwaty to aktualny lider tabeli II ligi japońskiej, a podstawowym bramkarzem zespołu jest były zawodnik Ruchu Chorzów Krzysztof Kamiński.

Skrót meczu Jubilo - Mito (gol Matsui od 0:24, niezwykły rzut wolny od 1:22)JAK ONI PIĘKNIE PODAJĄ! TOP 11 ASYST PIŁKARZY LECHII W EKSTRAKLASIE


Więcej o: