Lechia Gdańsk i Arka Gdynia zagrają sparingi z APOEL-em Nikozja

Piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia jeszcze w czerwcu rozegrają pierwsze spotkania sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu ekstraklasy i I ligi. Formę obu trójmiejskich drużyn sprawdzi mistrz Cypru APOEL Nikozja.
Drużyna APOEL-u na przełomie czerwca i lipca będzie przebywać w Polsce na zgrupowaniu. Cypryjczycy od 23 czerwca do 5 lipca trenować będą w ośrodku piłkarskim w Gniewinie, który podczas Euro 2012 był bazą pobytową reprezentacji Hiszpanii. W tym czasie mistrzowie i zdobywcy Pucharu Cypru w zakończonym niedawno sezonie mają w planach rozegranie czterech sparingów. 25 czerwca zmierzą się z litewskim Atlantasem Kłajpeda, 27 czerwca zagrają z Lechią, 30 czerwca spotkają się z Arką, a na zakończeniu pobytu w Gniewinie 4 lipca zagrają z mistrzem Polski Lechem Poznań.

Zarówno Lechia, jak i Arka także w poprzednim okresie przygotowawczym grały towarzysko z APOEL-em. Gdańszczanie ulegli w Chojnicach Cypryjczykom 1:2, a bramkę dla biało-zielonych strzelił Danijel Aleksić. W takim samym stosunku z APOEL-em przegrała również Arka (mecz odbył się w Gniewinie), a zdobywcą gola dla żółto-niebieskich był Marcin Warcholak.

LISTA PRZEBOJÓW POMECZOWYCH KONFERENCJI. ALE UBAW! [WIDEO]


Więcej o: