Były reprezentant Polski nowym trenerem drużyny rezerw oraz koordynatorem Akademii Lechii Gdańsk

Były reprezentant Polski Adam Fedoruk został trenerem rezerw Lechii Gdańsk, a także pełnić będzie funkcję koordynatora nowo powstałej Akademii Lechii Gdańsk.
Fedoruk to w przeszłości świetny piłkarz, 18-krotny reprezentant Polski. Największe sukcesy odnosił jako zawodnik Legii Warszawa, z którą dwukrotnie zdobył dublet (mistrzostwo i Puchar Polski), a także awansował do rozgrywek Ligi Mistrzów. Ponadto reprezentował barwy m.in. Stali Mielec, Amiki Wronki, Rakowa Częstochowa (w ekstraklasie rozegrał w sumie 304 mecze i zdobył 52 bramki), a na finiszu swojej przygody z piłką grał też w Lechii (lata 1998-2001, z przerwami na występy w USA).

Po zakończeniu kariery pochodzący z Elbląga Fedoruk zajął się trenerką. Był m.in. asystentem Rafała Ulatowskiego w GKS Bełchatów i Cracovii, a jako pierwszy trener prowadził I-ligową Miedź Legnica. Ostatnio był szkoleniowcem IV-ligowej Mławianki. Posiada licencję UEFA PRO.

49-letni Fedoruk na stanowisku trenera III-ligowej drużyny rezerw zastąpi Tomasza Untona. Z kolei Akademia Lechii prowadzić będzie wszystkie młodzieżowe roczniki od U-9 do U-19, wcześniej prowadzone (do U-16) przez Akademię Piłkarską Lechii Gdańsk. Jednak z końcem maja Lechia zakończyła współpracę z APLG i postanowiła stworzyć własne struktury szkoleniowe. Całość przedsięwzięcia koordynować będzie Fedoruk.

NAJPIERW W LECHII, POTEM W LEGII... ALBO ODWROTNIE, CZYLI BLISKIE ZWIĄZKI GDAŃSKO-WARSZAWSKIE