Lechia zagra w Lotto Lubelskie Cup. Silni rywale: Szachtar, Monaco i Hannover!

W dniach 4-5 lipca w Lublinie rozegrany zostanie towarzyski turniej Lotto Lubelskie Cup. Obsada jest bardzo mocna, gdyż do Polski zawitają ukraiński Szachtar Donieck, przedstawiciel ligi francuskiej AS Monaco i niemiecki Hannover 96. Stawkę uzupełni Lechia Gdańsk.
Z polskich zespołów początkowo awizowany był Śląsk Wrocław. W tym przypadku wszystko uzależnione było jednak od awansu wrocławian do europejskich pucharów. Śląsk zajął czwarte miejsce w ekstraklasie, wobec czego zagwarantował sobie udział w eliminacjach Ligi Europy i zmuszony był zrezygnować z imprezy w Lublinie.

Z całej stawki najbardziej utytułowany jest Szachtar Donieck. To dziewięciokrotny mistrz Ukrainy i dziewięciokrotny zdobywca pucharu tego kraju. W poprzednim sezonie Szachtar doszedł do 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie przegrał w dwumeczu z Bayernem aż 0:7. Hannover może pochwalić się z kolei dwukrotnym mistrzostwem Niemiec, a w minionych rozgrywkach zajął 13. miejsce w rodzimej lidze. AS Monaco w sezonie 2014/2015 zajęło trzecie miejsce w lidze, co zaowocowało awansem do fazy play-off w eliminacjach Ligi Mistrzów. W całej historii monakijczycy siedmiokrotnie wygrywali rozgrywki francuskiej ekstraklasy. Drużyna z Księstwa była jedną z rewelacji ostatniej edycji Champions League, docierając aż do ćwierćfinału. W tej fazie lepszy okazał się jednak późniejszy finalista Juventus, skromnie zwyciężając w dwumeczu 1:0.

- Spotykamy się z bardzo dobrymi przeciwnikami, z którymi polskie drużyny mają do czynienia tylko w meczach na arenie międzynarodowej, i to dopiero na poziomie III i IV rundy. Udział w takim turnieju to bardzo pożyteczny sprawdzian dla całej drużyny, a mecze z takimi zespołami pozwalają młodym zawodnikom zdobyć olbrzymie doświadczenie - mówi Marek Jóźwiak, szef scoutingu i menedżer kadry w Lechii Gdańsk.

Bilety na turniej nabywać można za pośrednictwem strony www.booklik.com. Kupując jeden bilet w wybranej kategorii cenowej, kibice będą mogli obejrzeć dwa mecze rozgrywane w danym dniu: kategoria Premium (120 zł), kategoria I (90 zł), kategoria II (60 zł), kategoria III (40 zł) i kategoria IV (30 zł). Cena biletu dla osób niepełnosprawnych wynosi 20 zł.

Ponadto Lechia informuje, że nie jest to jedyna prestiżowa impreza, w jakiej gdański klub weźmie udział tego lata. Planowany jest jeszcze przynajmniej jeden mecz z innym renomowanym przeciwnikiem, który odbędzie się na PGE Arenie. Możliwy termin to 29 lipca.

Terminarz turnieju:

Półfinały (sobota 4 lipca):

17 Lechia Gdańsk - Szachtar Donieck

20.45 AS Monaco - Hannover 96

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę 5 lipca o godz. 15, a wielki finał rozegrany zostanie o 18.45.

WAWRZYNIAK, WOJTKOWIAK I MILA NIE SĄ PIERWSI. REPREZENTANCI POLSKI W LECHII