Były piłkarz Lechii przechodzi do Chojniczanki

35-letni skrzydłowy Maciej Rogalski został nowym zawodnikiem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Piłkarz ten został zapamiętany w Gdańsku dzięki bramce dającej Lechii awans do ekstraklasy po dwudziestu latach.
Polub nas na Facebooku >>

18 maja 2008 roku. Trzydziesta druga kolejka ówczesnej drugiej ligi. Mecz Lechia Gdańsk - Znicz Pruszków. W 61. minucie Paweł Buzała został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Maciej Rogalski i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Biało-zieloni dowieźli korzystny wynik do końca i dzięki zdobytym trzem punktom zapewnili sobie awans do ekstraklasy. Lechia czekała na ten moment dwadzieścia lat.

Teraz 35-letni już piłkarz przechodzi do Chojniczanki, a więc piątego zespołu pierwszej ligi w ubiegłym sezonie. Spotka się tam z byłymi kolegami z Gdańska, a więc obecnym trenerem Mariuszem Pawlakiem i napastnikiem Andrzejem Rybskim.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Rogalski występował w barwach Lechii przez dwa sezony. Rozegrał w niej czterdzieści osiem spotkań, w których strzelił pięć bramek. Następnie jednak zabrakło dla niego miejsca w składzie i odszedł do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie spędził dwa lata.

Od sezonu 2012/13 urodzony w Olsztynie zawodnik reprezentował pierwszoligową Olimpię Grudziądz. Na zapleczu ekstraklasy 35-latek zagrał osiemdziesiąt jeden razy i strzelił łącznie piętnaście goli, notując przy tym dziesięć asyst. Najbardziej udany był dla Rogalskiego był sezon 2013/14, gdy siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ