Lechia wypożyczyła bramkarza z Bundesligi

19-letni Marko Marić będzie zawodnikiem Lechii w sezonie 2015/16. Młody bramkarz został wypożyczony z niemieckiego TSG 1899 Hoffenheim.
Marić to Chorwat, który urodził się w Wiedniu. Większość kariery spędził w tamtejszym Rapidzie. Od połowy 2012 roku występował w drugim zespole tego klubu, dwa lata później trafił już do drużyny seniorskiej. W poprzednim sezonie zagrał siedem razy w austriackiej Bundeslidze, a po jego zakończeniu trafił do Hoffenheim. I właśnie z tego klubu został wypożyczony do gdańskiego zespołu, z którym trenował od początku okresu przygotowawczego.

- Chcę z Lechią powalczyć o tytuły w polskiej ekstraklasie - odważnie zapowiada nowy bramkarz biało-zielonych, który uważany jest za duży talent, a austriackie media często porównywały go do młodego Manuela Neuera. W polskiej ekstraklasie występować będzie z numerem 50.

Obecnie w Grodzisku, gdzie na zgrupowaniu przebywa zespół Lechii, jest czterech bramkarzy. Oprócz Maricia są to Łukasz Budziłek, Mateusz Bąk oraz Damian Podleśny. Ten ostatni zostanie wypożyczony do innego klubu.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ