Czerwiński w Chojniczance. Co z Podleśnym?

Młodzieżowiec Lechii Gdańsk Przemysław Czerwiński podpisał trzyletni kontrakt z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice. 19-latek w poprzednim sezonie również grał w zespole Mariusza Pawlaka, ale na zasadzie wypożyczenia. Teraz mamy do czynienia z transferem definitywnym.
Dla Czerwińskiego jest to powrót na stałe do rodzinnego miasta po pięciu sezonach spędzonych w Lechii. Zaczynał w grupach juniorskich, jednak w ekstraklasie nie udało mu się zadebiutować. Pomocnik regularnie występował w trzecioligowych rezerwach biało-zielonych.

Przed sezonem 2014/15, widząc, że w pierwszym zespole Lechii Czerwiński nie będzie mieć praktycznie żadnych szans na grę, został wypożyczony do Chojniczanki. W pierwszej lidze rozegrał siedemnaście meczów, strzelając jednego gola.

Podobny los może spotkać bramkarza Damiana Podleśnego. Lechia i Chojniczanka rozmawiają bowiem o ponownym wypożyczeniu zawodnika do pierwszej ligi. Przypomnijmy, że 20-latek rundę wiosenną sezonu 2014/15 spędził właśnie w Chojnicach. Wystąpił w dziesięciu spotkaniach, w których wpuścił trzynaście bramek.

Na razie jednak Podleśny przebywa wraz z pierwszą drużyną gdańszczan na obozie w Grodzisku Wlkp.

W Chojniczance jest już kilku zawodników z biało-zieloną przeszłością. Trenerem jest przecież Mariusz Pawlak, a ponadto ostatnio zakontraktowany został skrzydłowy Maciej Rogalski. Za strzelanie bramek odpowiada z kolei ulubieniec gdańskich kibiców Andrzej Rybski.

Chojniczanka w poprzednim sezonie zajęła piąte miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo pierwszej ligi.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ