Damian Garbacik testowany przez Chojniczankę

Obrońca Lechii Gdańsk Damian Garbacik we wtorek rozpoczął treningi z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice. 19-latek prawdopodobnie zostanie wypożyczony do zespołu prowadzonego przez Mariusza Pawlaka.
Wielu obserwatorów niedzielnego sparingu pomiędzy Lechią i VfL Wolfsburg było zdziwionych, że nawet na ławce rezerwowych nie znalazło się miejsce dla Garbacika. Jak się okazuje, wszystko dlatego, że zawodnik najbliższy sezon spędzi w barwach Chojniczanki, do której zostanie wypożyczony.

Decyzja ta może trochę dziwić, bo jeszcze niedawno trener pierwszego zespołu biało-zielonych Jerzy Brzęczek mówił, że szczególnie liczy na Garbacika, jeśli chodzi o ekstraklasę. Najwyraźniej 19-latek nie przekonał szkoleniowca, który wyżej ceni umiejętności m.in. Tiago Valente.

Garbacik w Lechii występuje od wiosny 2013 roku, do której przeniósł się z Granicy Kętrzyn. Głównie występował jednak w trzecioligowych rezerwach gdańszczan oraz w Młodej Ekstraklasie.

W poprzednim sezonie zagrał w dwóch meczach ekstraklasy. Zadebiutował 7 grudnia w starciu z Piastem Gliwice, a później spędził jeszcze 90 minut na boisku w Poznaniu przeciwko Lechowi.

W drużynie trenera Pawlaka są też inni byli piłkarze z biało-zieloną przeszłością. Niedawno kontrakty podpisali młodzieżowiec Przemysław Czerwiński i doświadczony skrzydłowy Maciej Rogalski, zaś od dłuższego czasu w Chojniczance gra Andrzej Rybski. Niewykluczone, że na podobny krok co Garbacik zdecyduje się aktualnie czwarty bramkarz Lechii Damian Podleśny.

Bez wątpienia Garbacik w Chojniczance będzie mieć więcej szans na regularną grę, niż miałoby to miejsce w Lechii. Klub z Chojnic poprzedni sezon zakończył na piątym miejscu w pierwszej lidze.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ