Damian Garbacik wypożyczony z Lechii do Chojniczanki

Damian Garbacik najbliższy rok spędzi w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. 19-latek został wypożyczony z Lechii Gdańsk.
We wtorek informowaliśmy, że Garbacik przebywa na testach w Chojnicach. Teraz już 19-latek został oficjalnie wypożyczony do pierwszoligowca.

Garbacik w Lechii występuje od wiosny 2013 roku, do której przeniósł się z Granicy Kętrzyn. Głównie występował jednak w trzecioligowych rezerwach gdańszczan oraz w Młodej Ekstraklasie.

W poprzednim sezonie zagrał w dwóch meczach ekstraklasy. Zadebiutował 7 grudnia w starciu z Piastem Gliwice, a później spędził jeszcze 90 minut na boisku w Poznaniu przeciwko Lechowi.

W drużynie trenera Pawlaka są też inni byli piłkarze z biało-zieloną przeszłością. Niedawno kontrakty podpisali młodzieżowiec Przemysław Czerwiński i doświadczony skrzydłowy Maciej Rogalski, zaś od dłuższego czasu w Chojniczance gra Andrzej Rybski. Niewykluczone, że na podobny krok co Garbacik zdecyduje się aktualnie czwarty bramkarz Lechii Damian Podleśny.

Bez wątpienia Garbacik w Chojniczance będzie mieć więcej szans na regularną grę, niż miałoby to miejsce w Lechii. Klub z Chojnic poprzedni sezon zakończył na piątym miejscu w pierwszej lidze.

Ponadto gdański klub poinformował, że kolejny rok na wypożyczeniu w drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg spędzi napastnik Damian Kugiel.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ