Szymon Marciniak poprowadzi mecz z Cracovią

Sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak został wyznaczony przez PZPN do prowadzenia piątkowego meczu 1. kolejki ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Cracovią.
Przez wielu ekspertów Marciniak uważany jest za jednego z najlepszych polskich arbitrów. Nie bez powodu też sędziował on mecze Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

Inaczej uważa się jednak w Gdańsku. W poprzednim sezonie Marciniak prowadził pięć spotkań z udziałem Lechii. Biało-zieloni wygrali zaledwie jedno, z Wisłą Kraków na początku rundy wiosennej. Ponadto ponieśli cztery porażki i przynajmniej w dwóch przypadkach były one spowodowane słabą dyspozycją sędziego.

W jesiennym meczu z Koroną Kielce Marciniak nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego dla Lechii, a ponadto nie uznał prawidłowo zdobytego gola po tym, jak przy próbie interwencji bramkarz kielczan Cerniauskas złapał piłkę już za linią bramkową.

Drugi wypaczony wynik miał miejsce w wiosennym starciu z... Cracovią. Gdańszczanie przegrali w Krakowie 2:3, m.in. przez rzut karny z kapelusza podyktowany przez sędziego Marciniaka.

Początek meczu Lechia - Cracovia w piątek 17 lipca o godz. 20.30 na PGE Arenie.

NAJWIĘKSZE SĘDZIOWSKIE POMYŁKI NA NIEKORZYŚĆ LECHII [WIDEO]