Sport.pl

Grzegorz Kuświk nowym piłkarzem Lechii

Grzegorz Kuświk podpisał trzyletni kontrakt z Lechią. Zawodnik przeszedł do gdańskiego klubu na zasadzie wolnego transferu. 30 czerwca wygasła mu bowiem umowa z Ruchem Chorzów. W piątkowym meczu z Cracovią (godz. 20.30, PGE Arena) jeszcze nie zagra.
Lechia długo szukała nowego snajpera, a wobec odejścia Kevina Friesenbichlera i zawirowań wokół Antonio Colaka, gdański klub pozostawał z tylko jednym nominalnym napastnikiem - był nim Adam Buksa. Wreszcie na pięć godzin przed inauguracją nowego sezonu ekstraklasy trzyletni kontrakt z Lechią podpisał Kuświk.

- Cieszę się, że trafiłem do Lechii. Nie wahałem się, by podjąć decyzję o przyjściu do gdańskiej drużyny i spróbować swoich sił tutaj. Trenerzy oraz działacze Lechii widzą we mnie potencjał, który ma szansę się tutaj sprawdzić, dlatego nie pozostaje mi nic innego, żeby szybko dołączyć do drużyny i walczyć o pierwszy skład - mówił piłkarz zaraz po podpisaniu kontraktu.

W czwartek zawodnik przechodził testy medyczne w Gdańsku. Wypadły one pomyślnie, w związku z czym podpisana została umowa. Wykluczony jest jednak występ byłego już napastnika Ruchu w meczu z Cracovią.

- Chciałbym wyjść na boisko jak najszybciej, ale potrzebuję jeszcze kilku dni, żeby się dobrze poznać z kolegami i wdrożyć w treningi. Najbliższy czas chcę wykorzystać jak najlepiej, żeby Lechia miała ze mnie jak największy pożytek na boisku. Tym bardziej że chciałbym powalczyć z moją nową drużyną o jak najwyższe lokaty już w tym sezonie i spróbować sprowadzić do Gdańska europejskie puchary, o których kibice Lechii tak bardzo marzą - podkreśla 28-letni piłkarz.

W poprzednim sezonie Kuświk zagrał w 35 meczach ekstraklasy, w których strzelił 14 bramek. Po zakończeniu minionych rozgrywek skończył mu się kontrakt z Ruchem i postanowił go nie przedłużać.

W barwach "niebieskich" występował od sezonu 2012/13. W tym czasie w ekstraklasie rozegrał łącznie 88 spotkań i zdobył 28 goli.

- Życzyłbym sobie, aby w tym sezonie było ich jeszcze więcej. Nie chcę jednak składać konkretnych obietnic, ile to będzie trafień. Na pewno jednak zamierzam cieszyć kibiców moimi golami jak najczęściej - dodał.

W Lechii Kuświk występować będzie z numerem 30 na koszulce. Wcześniej w Lechii, w rozgrywkach ekstraklasy, numery te nosili Maciej Kostrzewa oraz Rafał Kosznik.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ


Więcej o: