Neven Marković nowym piłkarzem Lechii

Neven Marković został nowym zawodnikiem Lechii. Serbski lewy obrońca podpisał z gdańskim klubem dwuletni kontrakt.
28-letni Marković od zeszłego tygodnia przebywał na testach w gdańskiej drużynie, zagrał także w sparingowym meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Karierę zaczynał w drużynie Rad Belgrad, potem występował w Mladost Lucani, FC Vaslui, NK Zagrzeb i Sportingu Kansas City. Jego ostatnim klubem przed przejściem do Lechii był szwajcarski Servette Genewa.

- Na lewej obronie mamy dwóch bardzo dobrych piłkarzy - Jakuba Wawrzyniaka i Nikolę Lekovicia. Jednak tego drugiego w ostatnim czasie nie omijały kontuzje, a w przypadku absencji Kuby zostawaliśmy bez lewego obrońcy. Marković to doświadczony zawodnik, który z pewnością wzmocni rywalizację na tej pozycji - przyznał na oficjalnej stronie klubu prezes Lechii Adam Mandziara.

Wspomniany Leković, wraz z trzema innymi zawodnikami, został we wtorek przesunięty do zespołu rezerw. Jego miejsce w pierwszej drużynie zajmie właśnie Marković.

- Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Lechii. Jestem już tutaj od kilku dni i zdążyłem przekonać się, że to świetne miejsce do kontynuowania mojej kariery. Klub działa profesjonalnie, mamy dobre warunki do treningów i nowoczesny stadion. Uznałem, że chcę być częścią Lechii i z nią sięgać po sukcesy - przyznał Marković tuż po podpisaniu kontraktu.

Serb chciałby jak najszybciej wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie zespołu.

- Za rywala na lewej obronie mam Kubę Wawrzyniaka, bardzo dobrego doświadczonego piłkarza i reprezentanta Polski, więc nie będzie to łatwe. Ale traktuję to jak kolejne wyzwanie w moim życiu i mam nadzieję, że wyjdę z niego zwycięsko. Najważniejsze jest teraz, żebyśmy podnieśli się po dwóch ligowych porażkach. Nie ma co panikować, tylko być skoncentrowanym i przetrwać ten ciężki dla nas czas. A wygrane na pewno przyjdą - podsumował Marković.

W zespole Lechii będzie on występować z numerem 29 na koszulce.

BURKINA FASO, GABON, PERU I INNE. SPRAWDŹ JAK MULTIKULTUROWA JEST POLSKA LIGA


Zdjęcie Lechia Juventus Więcej niż mecz Zdjęcie Joma AGUILA GOL PM Korki Lanki black/white (AGOLS.501.PM) Zdjęcie Joma AGUILA GOL PM Korki Lanki white/blue (AGOLS.502.PM)
Lechia Juventus Więcej niż ... Joma AGUILA GOL PM Korki La... Joma AGUILA GOL PM Korki La...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info