Lechia wypożyczyła reprezentanta Litwy do klubu I ligi

Litwin Donatas Kazlauskas został do końca sezonu wypożyczony z Lechii do I-ligowej Olimpii Grudziądz. Gdański klub wypożyczył także Tsubasę Nishiego oraz Łukasza Kopkę.
21-letni Kazlauskas do Lechii przyszedł w styczniu 2015 roku, podpisując 3,5-letni kontrakt. Jednak wiosną czterokrotny reprezentant Litwy nie potrafił przebić się do pierwszego zespołu i w ekstraklasie zaliczył tylko jeden epizod - 20 minut w przegranym 2:3 meczu z Cracovią. Pomocnik większość czasu spędził w III-ligowych rezerwach i rozegrał w tym zespole sześć spotkań.

Gdański klub zdecydował się zatem na wypożyczenie Litwina. Kazlauskas do końca obecnego sezonu będzie zawodnikiem I-ligowej Olimpii Grudziądz.

Również do I ligi, tyle że do Stomilu Olsztyn, wypożyczony został inny piłkarz Lechii Tsubasa Nishi. Japończyk pojawił się w gdańskim klubie pod koniec 2013 r., ale kontrakt podpisał dopiero w lutym 2014 r. Jednak do tej pory grał tylko w rezerwach Lechii, a na rundę wiosenną poprzedniego sezonu był wypożyczony do Widzewa Łódź.

Z kolei do II-ligowej Legionovii trafił Łukasz Kopka, który w minionym sezonie był zawodnikiem rezerw biało-zielonych (zagrał w 16 meczach III ligi, strzelił dwie bramki). W drużynie z Legionowa Kopka występować będzie do końca obecnych rozgrywek.

SUSHI, WOŁOWINKA I ZUPA Z KRWI. KUCHNIA PIŁKARZY LECHII GDAŃSK