Sport.pl

Trener Śląska Tadeusz Pawłowski: Przykład Lechii pokazuje, że nie da się stworzyć drużyny z dnia na dzień

- Dobrą drużynę buduje się latami, a nie z dnia na dzień. Przykład Lechii, gdzie w ostatnich latach przewinęło się kilkudziesięciu zawodników. Są to zawodnicy dobrej klasy, ale muszą jeszcze stworzyć zespół, który pokaże to na boisku - mówił przed meczem Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk trener wrocławian Tadeusz Pawłowski.

Polub nas na Facebooku

- Myślę, że przed nami bardzo ciekawy pojedynek. Spotykają się dwie drużyny o podobnych aspiracjach. Mecz przyjaźni, ale tej przyjaźni na boisku na pewno nie będzie, ponieważ oba zespoły potrzebują punktów - zaznaczył Pawłowski. - Chcemy dalej iść do przodu, zagrać dobre spotkanie i zdobyć w niedzielę trzy punkty - dodał.

Szkoleniowiec wrocławskiej drużyny odniósł się też do koncepcji budowy Lechii, w której w ostatnim czasie przeprowadzonych zostało mnóstwo transferów.

- Dobrą drużynę buduje się latami, a nie z dnia na dzień. Tak to nie działa, potrzeba dużo cierpliwości. Dobrym przykładem jest tutaj właśnie Lechia, gdzie w ostatnich latach przez zespół przewinęło się kilkudziesięciu zawodników. Na pewno są to zawodnicy dobrej klasy, ale muszą jeszcze stworzyć zespół, który pokaże to na boisku. Tutaj potrzeba gdańszczanom cierpliwości i czasu - ocenił sytuację w gdańskiej drużynie Pawłowski.

Śląsk budowany jest nieco inaczej. Drużyna wygląda na bardziej ustabilizowaną, a ruchy transferowe wydają się być przemyślane.

- My mamy drużynę, która już od pewnego czasu jest razem. Dobrze wkomponował się Jacek Kiełb, pierwszy krok zrobił też Kamil Biliński. Widać to na treningach. Zawodnicy dobrze się rozumieją i oczekuję, że w meczu z Lechią nasza gra kombinacyjna będzie wyglądać jeszcze lepiej - zaznaczył 61-letni trener.

Śląsk przystąpi do meczu z Lechią w najsilniejszym możliwym składzie.

- Wszyscy są zdrowi, z wyjątkiem Krzysztofa Ostrowskiego, który narzeka na pachwinę. Poza tym, każdy z zawodników chce grać. Nie jestem zwolennikiem wielkich roszad w składzie. W meczu z Lechią wyjdziemy składem, który był sprawdzony do tej pory - zakończył.

Początek meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk w niedzielę 9 sierpnia o godz. 15.30.

MILA I MASŁOWSKI NIE SĄ PIERWSI. HITOWE TRANSFERY POMIĘDZY POLSKIMI KLUBAMI


Więcej o: