Nikola Leković i Adam Dźwigała wypożyczeni z Lechii

Kolejni dwaj piłkarze opuszczają Lechię. Do końca sezonu wypożyczeni zostali lewy obrońca Nikola Leković oraz pomocnik Adam Dźwigała. Ten pierwszy trafił do Partizana Belgrad, drugi do Górnika Zabrze.
25-letni Leković do Lechii przyszedł w lutym 2014 roku. Początkowo był podstawowym zawodnikiem, ale potem złapał poważną kontuzję i tak naprawdę od początku tego roku daleko mu było do pierwszego zespołu. Tym bardziej że klub pozyskał Jakuba Wawrzyniaka, który stał się pewniakiem na lewej stronie defensywy.

W trakcie obecnego sezonu głośno było o Lekoviciu, kiedy bez wiedzy trenera Jerzego Brzęczka przeniesiony został decyzją zarządu klubu do zespołu rezerw. Po kilkunastu dniach wrócił do pierwszej drużyny, ale tylko na chwilę. W ostatnim dniu okienka transferowego został bowiem do końca sezonu wypożyczony do Partizana Belgrad. Być może do Lechii już nie wróci, gdyż jego kontrakt z gdańskim klubem kończy się w czerwcu 2016 roku.

Leković rozegrał w ekstraklasie 35 meczów, zdobył jedną bramkę.

Dźwigała do Lechii trafił latem 2014 roku, ale nie potrafił przebić się do składu pierwszego zespołu. W obecnych rozgrywkach nie zagrał ani jednego meczu w ekstraklasie, a w sumie w barwach Lechii wystąpił 10 razy. W tym sezonie zaliczył tylko jeden mecz, w 1/32 finału Pucharu Polski z Puszczą Niepołomice. Teraz do końca sezonu będzie piłkarzem Górnika Zabrze.

HITY I KITY "BERETA". JAK NA RYNKU TRANSFEROWYM RADZIŁ SOBIE MAREK JÓŹWIAK?