Michał Chrapek kolejnym wzmocnieniem Lechii

Dziesiąty transfer Lechii podczas letniego okienka stał się faktem. W poniedziałek, po przejściu testów medycznych, 3-letni kontrakt z gdańskim klubem podpisał Michał Chrapek, który ostatnio występował we włoskiej Catanii.

Polub nas na Facebooku

Chrapek rozpoczął przygodę z piłką w rodzinnym Jaworznie, jednak praktycznie całą karierę spędził w Wiśle Kraków. W polskiej ekstraklasie rozegrał 59 meczów, w których strzelił siedem bramek. W sezonie 2013/14 strzelił nawet gola Lechii, gdy Wisła wygrała z biało-zielonymi 3:0.

Dobre występy w barwach Wisły zaowocowały transferem do włoskiej Catanii (Serie B - drugi poziom rozgrywkowy we Włoszech). Chrapek podpisał czteroletni kontrakt. Na zapleczu ekstraklasy zawodnik zagrał w 21 meczach i zdobył jedną bramkę (przeciwko Livorno).

Jednak po zakończeniu sezonu 2014/15 Catania została zdegradowana do trzeciej ligi w związku z udziałem klubu w ustawianiu meczów i 23-latek zdecydował się poszukać nowego klubu. Zdążył jednak zagrać w dwóch meczach Pucharu Włoch.

Przyjście Chrapka to kolejny element wielkiej wymiany kadr w Lechii. Były piłkarz Wisły wzmocni środek pola, który ostatnio został uszczuplony o Stojana Vranjesa (transfer do Legii Warszawa) i Adama Dźwigałę (wypożyczenie do końca sezonu do Górnika Zabrze).

- Cieszę się, że trafiam do klubu, w którym będę miał okazję do regularnej gry i że włoskie kłopoty są już poza mną. Wiem, że na początku sezonu w grze Lechii nie było fajerwerków, ale myślę, że już wkrótce to wszystko "zatrybi" tak, jak powinno i zaczniemy wygrywać spotkania - powiedział Chrapek tuż po podpisaniu kontraktu. - Na pewno pozytywne dla mnie jest to, że teraz liga ma przerwę. Mam dwa tygodnie, żeby z jak najlepszej strony pokazać się trenerowi i powalczyć o pierwszy skład. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie spora rywalizacja, ale jestem do niej przyzwyczajony, bo tak samo było w Catanii czy jeszcze wcześniej w Wiśle - dodał nowy pomocnik gdańskiego zespołu, który w Lechii grać będzie z numerem 20.

JAK ONI PIĘKNIE PODAJĄ! TOP 11 ASYST PIŁKARZY LECHII W EKSTRAKLASIE