Sport.pl

W niedzielę wraca Gerson. Koniec problemów Lechii w defensywie?

W niedzielę 6 września do Polski przylatuje obrońca Lechii Gdańsk Gerson. 23-letni Brazylijczyk ostatnio przechodził rehabilitację po operacji barku.

Polub nas na Facebooku

Gerson doznał kontuzji 30 maja podczas meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk. Badania wykazały wówczas u Brazylijczyka pęknięcie kości w mostku. Jednak później Gerson zdecydował się przeprowadzić operację barku, która wykluczyła go z treningów aż do września. 23-latek przechodził rehabilitację w Brazylii.

W niedzielę 6 września zawodnik wraca jednak do Gdańska. Zostanie wówczas zbadany przez lekarzy Lechii i zostanie podjęta decyzja, czy będzie trenował razem z zespołem, czy na razie tylko indywidualnie. Początkowo Gerson miał wracać do Polski 31 sierpnia, jednak decyzją swojego lekarza pozostał w domu kilka dni dłużej.

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, jak ważny dla Lechii jest Gerson. W obecnym sezonie biało-zieloni tylko w jednym meczu nie stracili bramki. Defensywa nie jest monolitem, zdarzają się proste błędy, które kosztują później utratę punktów.

Nieobecność takiego zawodnika jak Gerson wpływa również negatywnie na pozostałych zawodników z linii obrony. Najlepszym przykładem jest tutaj Rafał Janicki, który pod nieobecność Brazylijczyka jest cieniem samego siebie. Bez wątpienia poprawie ulegnie też atmosfera w szatni, bo Gerson znany jest ze swojego specyficznego poczucia humoru.

MILA: STAĆ NAS NA RYWALIZACJĘ Z LECHEM I LEGIĄ


Więcej o:
Komentarze (3)
W niedzielę wraca Gerson. Koniec problemów Lechii w defensywie?
Zaloguj się
 • maniekjaro1991

  Oceniono 9 razy 7

  Wraca Zbawiciel!!!!!

 • maniekjaro1991

  Oceniono 4 razy 4

  Sam fakt ze ktos na mojej pozycji kto wczesniej byl pewniakiem wraca do zdrowia powinno byc motywacja dla pozostalych

 • odier

  Oceniono 8 razy -8

  Gość po długiej przerwie. Z nim w składzie będzie jeszcze gorzej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX