Lechia rozstała się z rzecznikiem prasowym oraz menedżer od PR i CSR

14 września Lechia Gdańsk zakończyła współpracę z dotychczasowym rzecznikiem prasowym Kacprem Sucheckim, a także z Agnieszką Weissgerber - dyrektor ds. PR i CSR w Lechii. Tym samym włodarze gdańskiego klubu niejako spełnili ultimatum kibiców.

Polub nas na Facebooku

Przypomnijmy, że do tej dwójki kibice Lechii mieli najwięcej uwag podczas spotkania z władzami klubu. Kibice domagali się zwolnienia Sucheckiego i Weissgerber, "dyscyplinarnie", w innym przypadku zapowiedzieli protest podczas meczów biało-zielonych. Zarzut w stronę rzecznika był taki, że obrażał kibiców w portalach społecznościowych, na co fani mieli dowody. Klub odpowiedział, że przyjrzy się tej sprawie.

Natomiast największym - w opinii kibiców - grzechem pani Weissgerber było zatrudnienie Sucheckiego na stanowisku rzecznika. Ponadto wprowadziła ona szereg zmian w kwestii biletów. Przed sezonem 2015/16 Lechia podniosła ceny biletów i karnetów, co spotkało się ze sporym zdziwieniem i sprzeciwem kibiców. Zwłaszcza że na oficjalnej stronie Lechii pojawił się też komunikat, że klub wprowadził specjalne oferty dla zakładów pracy - zniżki, vouchery, możliwość prowadzenia własnego zorganizowanego dopingu i tworzenia własnych sektorówek.

Według nieoficjalnych informacji klub nie chciał rozstawać się z Weissgerber oraz Sucheckim, ale zainteresowana dwójka wobec zaistniałej sytuacji nie była zainteresowana dalszą pracą w Lechii. Dlatego za porozumieniem stron nastąpiło rozwiązanie ich dotychczasowych umów o pracę.

Tymczasowe obowiązki rzecznika prasowego Lechii przejął Tomasz Koprowski, który prowadził ostatnie konferencje prasowe na PGE Arenie.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ