Lechia ukarana przez Komisję Ligi. 10 tys. złotych i dwa mecze zakazu wyjazdowego dla kibiców w zawieszeniu

Lechia Gdańsk została ukarana przez Komisję Ligi za transparent wywieszony na meczu z Koroną Kielce. Zdaniem Komisji Ligi miał on charakter rasistowski i ksenofobiczny. Na gdański klub nałożono karę w wysokości 10 tys. złotych oraz zakaz wyjazdowy zorganizowanych grup kibiców na dwa spotkania w zawieszeniu do końca sezonu.

Polub nas na Facebooku

Przypomnijmy, że podczas ostatniego ligowego meczu z Koroną Kielce kibice biało-zielonych wywiesili na trybunach m.in. transparent o treści "Witajcie w piekle zbłąkane owieczki 12.09.1683 Jan III Sobieski 2015" w odniesieniu do imigrantów, którzy nadciągają do Polski. Na reakcję Komisji Ligi nie trzeba było długo czekać.

- Na stadionach ekstraklasy nie ma miejsca na rasizm, ksenofobię oraz obrażanie innych ludzi ze względu na wyznawaną religię, kolor skóry czy poglądy polityczne. Żadne zachowania tego typu nie będą nigdy tolerowane i zawsze spotkają się z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie mamy żadnej wątpliwości, że incydenty podczas ostatniej kolejki miały w większości właśnie taki charakter - całkowicie nie do zaakceptowania - niezależnie od intencji, jakie przyświecały ich autorom - mówi przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Przypomnijmy, że na Lechii w dalszym ciągu ciąży zakaz wyjazdowy do końca rundy za wydarzenia na meczu ostatniej kolejki poprzedniego sezonu w Białymstoku.

- Wszystkie kary zostały zawieszone do końca sezonu, to znaczy, że w razie wystąpienia podobnych incydentów kary te automatycznie wejdą w życie. Dajemy organizacjom kibicowskim krótki czas na wyciągnięcie wniosków. Jest to kolejny dowód na to, iż Ekstraklasa stara się podnosić poziom bezpieczeństwa oraz kultury kibicowania na drodze dialogu. Wierzymy, że takie rozwiązanie, zamiast eskalować obecny kryzys, pomoże nam osiągnąć najważniejszy cel, jakim jest trwałe wyeliminowanie ze stadionów zachowań o charakterze rasistowskim oraz ksenofobicznym - dodał Mrowiec.

Co istotne, jeśli podczas kolejnych meczów na trybunach zawisną podobne transparenty, Komisja Ligi nie tylko odwiesi nałożone już kary, ale też można się spodziewać kolejnych.

SYLWETKA MILOSA KRASICIA: BOGATE CV, ALE OSTATNIO KOMPLETNY ZJAZD
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,18830529,lechia-ukarana-przez-komisje-ligi-10-tys-zlotych-i-dwa-mecze.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Lechia ukarana przez Komisję Ligi. 10 tys. złotych i dwa mecze zakazu wyjazdowego dla kibiców w zawieszeniu","datePublished":"2015-09-16T17:16:00Z","dateModified":"2015-09-16T17:22:03Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Lechia Gdańsk została ukarana przez Komisję Ligi za transparent wywieszony na meczu z Koroną Kielce. Zdaniem Komisji Ligi miał on charakter rasistowski i ksenofobiczny. Na gdański klub nałożono karę w wysokości 10 tys. złotych oraz zakaz wyjazdowy zorganizowanych grup kibiców na dwa spotkania w zawieszeniu do końca sezonu.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"gal","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Lechia ukarana przez Komisję Ligi. 10 tys. złotych i dwa mecze zakazu wyjazdowego dla kibiców w zawieszeniu","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/e6/ed/11/z18798566V,Lechia---Korona-0-0.jpg","name":"Lechia - Korona 0:0","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}