Ariel Borysiuk: Przydałoby się wreszcie wygrać. W Gliwicach może być łatwiej niż z Koroną

- Widzimy, jaka jest sytuacja. Tracimy sześć punktów do drugiego miejsca i wygrywając mecz lub dwa, możemy wskoczyć na naprawdę ciekawą pozycję w tabeli. Jest o co grać w Gliwicach - mówił Ariel Borysiuk, pomocnik Lechii Gdańsk, przed sobotnim spotkaniem z Piastem (początek o godz. 20.30).

Polub nas na Facebooku

Jeśli jakiś kibic Lechii myśli o meczu z Piastem, do głowy przychodzi mu tylko jedno nazwisko - Piotr Wiśniewski. W poprzednim sezonie zawodnik ten strzelił gliwiczanom aż pięć goli. Teraz jednak go zabraknie z powodu kontuzji pleców.

- Niestety, musimy jechać bez Piotrka. Wiemy, że "Wiśnia" ma patent na Piasta, ale musimy sobie radzić bez niego. Mamy jednak mocną i wyrównaną kadrę, są inni zawodnicy, którzy mogą w pojedynkę wygrać nam mecz. Jesteśmy już po kilku treningach z nowym trenerem i jesteśmy pewni, że robota, którą codziennie wykonujemy, przyniesie w końcu efekty - mówi Borysiuk.

W ubiegły piątek biało-zieloni rozegrali pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Thomasa von Heesena. W przekroju całego spotkania gdańszczanie zawiedli, choć nie wszystko było tragiczne. Pozytywne akcenty były widoczne zwłaszcza przed przerwą. Im dłużej trwało spotkanie, tym było gorzej.

- Mecz z Koroną miał tak naprawdę dwa oblicza. Pierwsza połowa była całkiem ciekawa w naszym wykonaniu, praktycznie nie schodziliśmy z połowy rywala. Mieliśmy dużo siły i wigoru, atakowaliśmy wieloma zawodnikami. W drugiej połowie wyglądało to już słabiej. Korona głębiej ustawiła swoje szyki i trudno było posłać jakiekolwiek prostopadłe podanie. Remis nikogo w Gdańsku nie zadowalał, ale wiemy, że mecz w Gliwicach będzie inny. Piast jest liderem i przede wszystkim gra u siebie, więc na pewno również będzie chciał zdobyć trzy punkty. Przez to nam też będzie się grało łatwiej niż w ostatnim meczu - dodaje reprezentant Polski.

Za Lechią osiem kolejek. Biało-zieloni mają tylko jedną wygraną i aż pięć remisów. To na pewno problem, jednak tabela jest tak spłaszczona, że wszystko może się zmienić już w ten weekend.

- Rzeczywiście, mamy troszeczkę zbyt dużo tych remisów. Przydałoby się wreszcie wygrywać. Widzimy, jaka jest sytuacja, tracimy sześć punktów do drugiego miejsca i wygrywając mecz lub dwa, możemy wskoczyć na naprawdę ciekawą pozycję w tabeli. Jest o co grać i wierzymy, że od soboty będziemy kontynuować serię bez porażek, ale już z wygraną na koncie - dodaje Borysiuk.

SYLWETKA MILOSA KRASICIA: BOGATE CV, ALE OSTATNIO KOMPLETNY ZJAZD
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,18846647,ariel-borysiuk-przydaloby-sie-wreszcie-wygrac-w-gliwicach.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Ariel Borysiuk: Przydałoby się wreszcie wygrać. W Gliwicach może być łatwiej niż z Koroną","datePublished":"2015-09-18T16:11:00Z","dateModified":"2015-09-18T16:41:44Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"- Widzimy, jaka jest sytuacja. Tracimy sześć punktów do drugiego miejsca i wygrywając mecz lub dwa, możemy wskoczyć na naprawdę ciekawą pozycję w tabeli. Jest o co grać w Gliwicach - mówił Ariel Borysiuk, pomocnik Lechii Gdańsk, przed sobotnim spotkaniem z Piastem (początek o godz. 20.30).","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Tomasz Galiński","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Ariel Borysiuk: Przydałoby się wreszcie wygrać. W Gliwicach może być łatwiej niż z Koroną","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/95/98/11/z18450325V,Lechia---Juventus-1-2--Ariel-Borysiuk.jpg","name":"Lechia - Juventus 1:2. Ariel Borysiuk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/93/98/11/z18450323V,Lechia---Juventus-1-2--Z-lewej-Ariel-Borysiuk.jpg","name":"Lechia - Juventus 1:2. Z lewej Ariel Borysiuk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/93/8e/11/z18408083V,Ariel-Borysiuk.jpg","name":"Ariel Borysiuk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/6b/24/11/z17976427V,Lechia-Gdansk---Lech-Poznan-1-2--Karol-Linetty-i-A.jpg","name":"Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:2. Karol Linetty i Ariel Borysiuk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}