Piłkarz Piasta Marcin Pietrowski: Był to dla mnie szczególny dzień

- Cieszę się, że wygraliśmy. Był to dla mnie szczególny dzień, ale nie mogło być żadnych sentymentów. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy - mówił po spotkaniu przeciwko swojemu byłemu zespołowi zawodnik Piasta Gliwice Marcin Pietrowski.

Polub nas na Facebooku

- Po cichu Lechii kibicuję, ale od trzech miesięcy jestem piłkarzem Piasta i to jest teraz mój klub, dla którego chcę zdobywać punkty - podkreśla Pietrowski.

Piast rozegrał na własnym stadionie pięć meczów i wszystkie z nich wygrał. W starciu z Lechią gliwiczanie przegrywali 0:1, a mimo to potrafili zwyciężyć. Po końcowym gwizdku 27-latek chwalił jednak gdański zespół za organizację gry.

- Lechia w tym meczu była bardzo dobrze zorganizowanym zespołem i z perspektywy boiska był to najlepiej operujący piłką zespół ze wszystkich, z którymi do tej pory graliśmy. Operowaniem piłki jednak nie wygrywa się spotkań. Liczy się skuteczność i to, że zdobyliśmy trzy punkty - zaznacza wychowanek biało-zielonych.

Piast był bardzo konkretny. Nie grał wielkiego futbolu, ale nie było wielkiego kombinowania, gdy gliwiccy zawodnicy znajdowali się z piłką w okolicach pola karnego Marko Maricia.

- Kiedy doprowadziliśmy do remisu przed przerwą, wiedzieliśmy, że w drugiej połowie może być już tylko lepiej. Remisy w Gliwicach nas nie interesują. Poszliśmy za ciosem i mimo że w końcówce graliśmy w dziesiątkę, to jednak dowieźliśmy zwycięstwo do końca - kończy Pietrowski.

SYLWETKA MILOSA KRASICIA: BOGATE CV, ALE OSTATNIO KOMPLETNY ZJAZD
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,18857030,pilkarz-piasta-marcin-pietrowski-byl-to-dla-mnie-szczegolny.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Piłkarz Piasta Marcin Pietrowski: Był to dla mnie szczególny dzień","datePublished":"2015-09-20T11:15:00Z","dateModified":"2015-09-20T12:37:45Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"- Cieszę się, że wygraliśmy. Był to dla mnie szczególny dzień, ale nie mogło być żadnych sentymentów. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy - mówił po spotkaniu przeciwko swojemu byłemu zespołowi zawodnik Piasta Gliwice Marcin Pietrowski.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"gal","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Piłkarz Piasta Marcin Pietrowski: Był to dla mnie szczególny dzień","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/52/b3/11/z18561362V,Piast---Legia.jpg","name":"Piast - Legia ","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/48/b3/11/z18561352V,Marcin-Pietrowski-w-stroju-Piasta.jpg","name":"Marcin Pietrowski w stroju Piasta","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/08/9d/11/z18469384V,Kamil-Vacek-bardzo-dobrze-zaaklimatyzowal-sie-w-Pi.jpg","name":"Kamil Vacek bardzo dobrze zaaklimatyzował się w Piaście Gliwice","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/c5/ed/e2/z14872005V,Pawel-Buzala-podczas-towarzyskiego-meczu-z-FC-Barc.jpg","name":"Paweł Buzała podczas towarzyskiego meczu z FC Barceloną","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}