Sport.pl

Prezes Lechii Adam Mandziara o powołaniach Adama Nawałki: To dla nas znak, że kształtując kadrę na przestrzeni ostatnich miesięcy, postawiliśmy na właściwych ludzi

- To Adam Nawałka odpowiada za skład kadry i skoro uznał, że akurat ci zawodnicy są mu potrzebni, to nie ma o czym dyskutować - podkreśla prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara. Na najbliższe mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2016 roku selekcjoner powołał dziewięciu piłkarzy z polskiej ligi, z czego aż czterech z gdańskiego klubu.

Polub nas na Facebooku

- To duży zaszczyt i z pewnością powód do dumy. Cieszymy się że selekcjoner reprezentacji Polski ma tak duże zaufanie do piłkarzy biało-zielonych. Na tym kwartecie się przecież nie kończy, bo od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań Adama Nawałki są także Rafał Janicki czy Grzegorz Wojtkowiak, którzy również do niedawna otrzymywali powołania. To dla nas znak, że kształtując kadrę Lechii na przestrzeni ostatnich miesięcy, postawiliśmy na właściwych ludzi - mówi prezes Mandziara w rozmowie z Lechia.pl.

Te powołania wzbudziły sporo kontrowersji, gdyż nie wszyscy zawodnicy mają pewne miejsce w klubie i nie prezentują zbyt wysokiej formy.

- To Adam Nawałka odpowiada za skład kadry i skoro uznał, że akurat ci zawodnicy są mu potrzebni, to nie ma o czym dyskutować. Ja jestem przekonany o tym, że zarówno Sebastian jak i Sławek będą przydatni nie tylko Lechii, ale reprezentacji także. Najlepszą weryfikacją wyborów selekcjonera są wyniki drużyny narodowej. Te jak do tej pory, są satysfakcjonujące, bo biało-czerwoni mają duże szanse na to, by zakwalifikować się do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Osobiście wierzę we wszystkich zawodników, którzy są w Lechii, i mocno ściskam kciuki, by Sebastian, Sławek, Ariel i Kuba wywalczyli dla Polski awans na Euro 2016 i pojechali na finały do Francji. Liczę również, że dobre występy w swoich reprezentacjach zaliczą również nasi młodsi zawodnicy jak Adam Buksa, Paweł Stolarski, Lukas Haraslin oraz Rudinilson. Powołania do kadry także dla tych graczy to dla mnie i dla Lechii jako klubu powód do dumy - dodaje Mandziara.

ADAM MANDZIARA, PREZES LECHII: LIGA MISTRZÓW? MYŚLIMY. ALE JESZCZE NIE TERAZ


Więcej o:
Skomentuj:
Prezes Lechii Adam Mandziara o powołaniach Adama Nawałki: To dla nas znak, że kształtując kadrę na przestrzeni ostatnich miesięcy, postawiliśmy na właściwych ludzi
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX