Były piłkarz Lechii bohaterem derbów Wiednia. Zwycięski gol w 89. minucie [WIDEO]

Kevin Friesenbichler jest od kilkudziesięciu godzin bohaterem kibiców Austrii Wiedeń. Były napastnik Lechii Gdańsk w derbowym meczu z Rapidem zdobył bramkę w 89. minucie i przesądził o zwycięstwie swojego zespołu 2:1.
21-letni Austriak spędził w Lechii poprzedni sezon (był wypożyczony z Benfiki Lizbona). Zagrał w 17 ligowych meczach i zdobył pięć bramek. Zostawił po sobie niezłe wrażenie i pierwotnie gdański klub był zainteresowany przedłużeniem wypożyczenia piłkarza na kolejne rozgrywki. Ostatecznie jednak Friesenbichler wylądował w Austrii Wiedeń.

Tam radził sobie początkowo kiepsko - w pierwszych dziesięciu meczach, w których wystąpił, nie zdobył ani jednej bramki. Nie mogło więc dziwić, że prestiżowe, derbowe spotkanie z Rapidem rozpoczął na ławce rezerwowych. Siedział na niej bardzo długo, gdyż na boisku pojawił się dopiero w 86. minucie meczu przy stanie 1:1. Jednak to on został bohaterem meczu. W 89. minucie wykorzystał świetne podanie Nigeryjczyka Olarenwayu Kayode i mocnym uderzeniem w krótki róg zdobył zwycięską bramkę. Friesenbichler długo czekał więc na swoją debiutancką bramkę, ale trzeba przyznać, że lepszego momentu, aby ją strzelić, wybrać sobie nie mógł.

Dzięki zwycięstwu Austria umocniła się na 2. miejscu w tabeli (ma tyle samo punktów co liderujący Red Bull Salzburg) i powiększyła przewagę nad trzecim w tabeli Rapidem do pięciu punktów.

Skrót meczu Rapid - Austria (gol Friesenbichlera od 2:18):

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?