Sport.pl

Dwóch lechistów nominowanych do tytułu Piłkarza Października ekstraklasy

Grzegorz Kuświk oraz Maciej Makuszewski zostali nominowani do tytułu Piłkarza Października rozgrywek ekstraklasy. W sumie o wyróżnienie walczy dziesięciu zawodników, a wyboru dokonają kibice w głosowaniu internetowym na Facebooku.
Lechia w czterech październikowych meczach odniosła dwa zwycięstwa (3:0 z Jagiellonią Białystok i 1:0 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza), jeden mecz zremisowała (1:1 z Górnikiem Zabrze) i jeden przegrała (1:3 z Legią Warszawa).

Kuświk zdobył w tych spotkaniach dwie bramki - z Jagiellonią i Termaliką, ponadto asystował przy golu Michała Maka w spotkaniu z Jagiellonią. Z kolei Makuszewski również zdobył dwie bramki - z Jagiellonią oraz Górnikiem.

Te osiągnięcia dały piłkarzom Lechii nominację do tytułu Piłkarz Października. Ich rywalami są: Mateusz Cetnarski, Deniss Rakels (obaj Cracovia), Nemanja Nikolić (Legia Warszawa), Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów), Grzegorz Bonin (Górnik Łęczna), Zbigniew Małkowski, Radek Dejmek (obaj Korona Kielce) oraz Mateusz Możdżen (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Na piłkarzy można oddać swój głos wpisując ich nazwiska w komentarzu pod konkursowym postem na facebookowej stronie Canal+ (wejdź TUTAJ). Głosowanie potrwa do środy (4 listopada) do godz. 12.

Przypomnijmy, że plebiscyt zarówno na Piłkarza Sierpnia, jak i Piłkarza Września wygrał ten sam zawodnik - Nemanja Nikolić z Legii.

JAK ONI PIĘKNIE PODAJĄ! TOP 11 ASYST PIŁKARZY LECHII W EKSTRAKLASIE


Więcej o: