Sport.pl

Stadion w gdańskiej Letnicy ma nowego sponsora tytularnego i nową nazwę. Energa na pięć lat

W poniedziałek poznaliśmy nowego sponsora tytularnego stadionu w gdańskiej Letnicy. Przez najbliższe pięć lat będzie nim spółka Energa, która zapłaci 22,5 mln zlotych. Obiekt nosić będzie nazwę Stadion Energa Gdańsk.

Polub nas na Facebooku

Do końca września stadion nosił nazwę PGE Arena. Firma ta była sponsorem obiektu od pięciu lat. Za ten przywilej zapłaciła w sumie 35 mln zł. Umowa kończyła się w maju, ale przedłużono ją o cztery miesiące. Kwoty, jaką PGE zapłaciła za przedłużenie umowy, nie ujawniono.

Od 1 października obiekt funkcjonował jako "Stadion w Gdańsku Letnicy". W międzyczasie odbył się tzw. debranding, a więc usunięte zostało logo i wszystkie elementy związane z Polską Grupą Energetyczną.W poniedziałek 9 listopada odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono nowego sponsora stadionu. Została nią spółka Energa, która podpisała pięcioletnią umowę, opiewająca na kwotę 22,5 mln złotych. Przez ten czas obiekt nosić będzie nazwę Stadion Energa Gdańsk.

Montaż logo na fasadzie stadionu będzie zrealizowany będzie do dwóch miesięcy, natomiast niezwłocznie od 9 listopada pojawią się mniejsze loga na terenie całego obiektu.

- Nowe imię, nowa energia. Od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy z zarządem. Wiadomo, że Energa to jeden z największych pracodawców na Pomorzu. Jest to prężnie rozwijająca się firma. Umowa nie dotyczy jedynie stadionu piłkarskiego, ale też szerszej współpracy na różnych polach - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Decyzja o sponsoringu stadionu wydaje się naturalna, jednak negocjacje były długie - podkreślił Andrzej Tersa, prezes zarządu grupy Energa SA.

- Chcieliśmy pozyskać partnera lokalnego. To bardzo ważne, żeby umowa była czymś więcej niż tylko złożonymi podpisami - zaznaczył Tomasz Kowalski, prezes Arena Gdańsk Operator.

OSTATNI WYWIAD JERZEGO BRZĘCZKA: ODCHODZĘ Z LECHII, ALE CZUJĘ SIĘ WYGRANY
Więcej o:
Komentarze (26)
Stadion w gdańskiej Letnicy ma nowego sponsora tytularnego i nową nazwę. Energa na pięć lat
Zaloguj się
 • joankb

  Oceniono 154 razy 134

  I za to wszystko w prądziku.... Takie sponsoringi w wykonaniu koncesjonowanych dostawców wody, energii, gazu powinny być zakazane.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 81 razy 61

  Teraz z radością będę płacił rosnące z rachunku na rachunek faktury za prąd:))

 • hoogo

  Oceniono 59 razy 53

  Mam kilka lepszych propozycji:
  ZUS Arena, Budżet Państwa Stadium, Starostwo Powiatowe w Gdańsku Arena, Gmina Kartuzy Stadium. Od czasu jak Legia poderwała Pepsi to sponsorami wszystkich molochów są państwowi monopoliści. Ch, D i KK. (B. Sienkiewicz)

 • makvelithedon7

  Oceniono 46 razy 38

  Oczywiście część tych pieniędzy otrzyma klub. Obejrzymy więc na wiosnę kolejne super talenty wyciągnięte z odmętów 2. Bundesligi i rezerw klubów z Serie B. Wszystko okraszone jakimś piłkarskim emerytem, który wygląda jakby właśnie wyszedł z izby wytrzeźwień, względnie oddziału toksykologii. Zostanie jeszcze na nowego trenera i paru dzieciaków z Copacabany... Może będzie awans do eliminacji LE... a może drugi Widzew...

 • lukasz patrykus

  Oceniono 59 razy 23

  Co za absurd, to przesypywanie kasy podatnika z jednej kieszenie do drugiej - w trakcie tego manewru część idzie już do prywatnych kieszeni kolesi z PO.

 • nixodus

  Oceniono 20 razy 18

  Czy w Bolandzie nie ma innych sponsorów tylko firmy z oligopolu energetycznego.

 • cholonek

  Oceniono 15 razy 15

  sponsor sronsor. jednym sponsorem utrzymującym tych pieprzonych darmozjadów jest debil podatnik.

 • krzysztof_57

  Oceniono 14 razy 14

  Czyli sponsorami ponownie zostaliśmy my wszyscy, inaczej my wszyscy zostalismy zmuszeni do sponsorowania stadionu za którego utrzymanie my jako mieszkańcy Gdańska już od 3 lat płacimy.Czy w zamian dostaniemy też nowa drużyne piłkarską która będzie wygrywała?

 • malepifko

  Oceniono 16 razy 12

  Czyżby odchodząca władza, rzutem na taśmę przyklepała sponsora z tzw nadania politycznego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX