Pomocnik Lechii Michał Chrapek: W końcu zagrałem na swojej nominalnej pozycji

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali 1:1 z Żalgirisem Wilno w meczu sparingowym. Pełne 90 minut rozegrał środkowy pomocnik Michał Chrapek. - Powiem szczerze, że czułem się dobrze. W końcu zagrałem na swojej nominalnej pozycji, czyli na ?ósemce?. Na treningach trener von Heesen zazwyczaj ustawiał mnie na lewej pomocy - mówił po spotkaniu zawodnik.

Polub nas na Facebooku

- Na pewno był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Zagraliśmy w trochę innym ustawieniu [1-3-5-2 - red.] i myślę, że w miarę się to sprawdziło, gdyż nie straciliśmy zbyt wielu bramek. Gra defensywna wyglądała nieźle i ten sparing odbieramy jak najbardziej pozytywnie - mówił w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Chrapek, który wreszcie otrzymał szansę gry w środku pola.

- Czułem się dobrze, bo w końcu zagrałem na "ósemce", czyli swojej nominalnej pozycji. Na treningach trener von Heesen zazwyczaj ustawiał mnie na lewej pomocy - dodał.

Spotkanie miało charakter sparingowy, jednak żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Sporo było fauli, momentami nawet brutalnych. Nie obyło się też bez przepychanek po ostrym ataku na nogi Macieja Makuszewskiego.

- Rzeczywiście, to był zacięty mecz z obu stron, sporo było walki w środku pola. Jednak na tym poziomie jest to normalne. Bez walki i zaangażowania nie wygra się meczu, stąd też ostra gra każdej z drużyn - zaznaczył 23-latek.

Mimo iż Chrapek jest w Lechii od 31 sierpnia, to w ekstraklasie zagrał na razie tylko raz - w Mielcu. Oczywiście wpływ na to miała kontuzja odniesiona podczas jednego z meczów w trzecioligowych rezerwach, jednak apetyty zawodnika były zdecydowanie większe.

- Staram się podchodzić do tego spokojnie. Wiadomo, że każdy z nas chce grać, ale czasami jest tak, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Oczywiście, że liczę na częstsze występy. Po to codziennie ciężko trenuję, by grać w pierwszym składzie. Robię swoje, jestem cierpliwy i czekam na szansę od trenera - zakończył Chrapek.KIM PAN JEST, PANIE VON HEESEN? [SYLWETKA]